Închide meniul

Adrian Petre trebuie să devină un adevărat războinic pentru a face pace cu Gigi Becali: "Altfel n-ai cum. Aşa treci peste momentele grele!"

Antena Sport Publicat: 31 august 2020, 8:02 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii
Adrian Petre trebuie să devină un adevărat războinic pentru a face pace cu Gigi Becali: "Altfel n-ai cum. Aşa treci peste momentele grele!"

Adrian Petre

Un moment fierbinte al relaţiei cu Gigi Becali s-a produs după meciul cu Viitorul. Pe contul atacantului a apărut o postare în care îl ironiza pe Gigi Becali. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Prima ta greșeală a fost să crezi că sunt una dintre oile tale”, a fost mesajul ca o aluzie pentru Becali ce a apărut pe contul atacantului,  dar care a fost şters ulterior.

Petre s-a scuzat şi a spus că un prieten a postat acest mesaj, fără să îi ceară acordul. Totuşi, situaţia lui Petre la FCSB nu este deloc bună. 

Atacantul vrea să îşi rezolve cât mai repede situaţia şi ia în calcul să plece.

"Îmi pare rău că a dispărut din prim planul competiției, dar sper să nu renunțe, să nu se lase doborât de acest moment și să revină. E un băiat care are calități, a și demonstrat asta. Știm foarte bine ce goluri a dat la tineret în campania de toamna trecută.

Reclamă
Reclamă

Din păcate, nu e un moment bun pentru el. Ar trebui să fie mai ambițios. E un moment de suferință, dar să transforme suferința într-o mare ambiție! Dacă o transformi în renunțare, e mai greu să revii. Ar trebui să-și dubleze ambiția, altfel n-ai cum. La fotbal nu se vorbește, se joacă. Așa treci peste momentele grele. Nu e vorba de dialog, e vorba de prezența în joc, prezența la antrenamente”, a spus Mihai Stoichiţă pentru gsp.ro

Adi Petre: Am vorbit cu impresarul, sunt echipe interesate

"Am vorbit cu impresarul, vă daţi seama că vorbim despre situaţia mea şi zicea că sunt ceva echipa care sunt interesate.

Până atunci, sunt jucătorul FCSB-ului şi nu o să îmi permit niciodată să fac astfel de remarci prin care să jignesc pe cineva din conducere sau colegi. Nu este genul meu", a spus Adrian Petre, la Digi Sport.

Reclamă

Cota lui Adrian Petre s-a prăbuşit

Mutarea la FCSB nu a fost una de bun augur pentru Petre nici din punct de vedere al cotei de piaţă, care i s-a prăbuşit cu 500.000 de euro în doar şase luni.

În momentul în care a venit la FCSB, Petre era cotat la 1.3 milioane de euro, iar acum valorează 800.000 de euro, conform site-ului de specialitate transfermarkt.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 5 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și