Ahmed Bani a marcat primul său gol în Liga 1, la doar 17 ani. Acesta a punctat după o pasă a lui Diego Fabbrini, dar a mai avut și o bară la scorul de 1-3.
Ahmed Bani, primul gol în tricoul lui Dinamo
Bani este mulțumit după această victorie și speră ca echipa să își revină în săptămânile următoare.
”Sunt foarte fericit pentru că am câștigat acest meci. Această victorie ne va da moral în continuare. Ne trebuiau victorii ca să ne descătușăm.
Lumea poate să vorbească orice, dar e un club de tradiție, dar și dacă au fost lucruri rele în ultima perioadă, totuși ne vom reveni. În fotbal este orice posibil, dacă suntem motivați să sperăm că putem întoarce rezultatul din meciul de Cupă cu FCSB”, a spus Ahmed Bani după meciul cu Clinceni.
- Bani a marcat primul gol pentru Dinamo
- Puștiul, încântat după succesul de la Clinceni
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum a uimit o vedetă de la naționala României un campionat de top: “Ne întrebam dacă a venit Zidane”
- Ce șanse au FCSB, CFR și Craiova să treacă mai departe de adversarele lor din Europa? Verdictul specialiștilor
- Cum arată clasamentul coeficienților UEFA după meciurile celor de la FCSB, CFR și Craiova. România a coborât
- Anunţ crucial pentru cei de la FCSB! Când va reveni Joyskim Dawa. Lipseşte din luna martie
- Anunţul campioanei înaintea derby-ului cu Rapid! Câţi fani ai celor de la FCSB vor fi pe Arena Naţională