Sepsi Sf. Gheorghe – Poli Iaşi 5-1. Gazdele, cu un picior şi jumătate în finala Cupei. Jucătorii lui Rednic, la pământ!

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 iunie 2020, 16:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Captură Digi Sport

Carnat a înscris golul de 4-1 cu Poli Iaşi

Până la pauză, Sepsi a egalat prin olandezul Achahbar. Echipa lui Grozavu s-a dezlănţuit după reluare. Fulop şi-a dus echipa în avantaj, apoi Achahbar a bifat dubla!

Carnat a înscris pentru 4-1 dintr-o centrare deviată, iar Karanovic a stabilit scorul final, 5-1 pentru Sepsi, care e cu un pas în finala Cupei! Returul de la Iaşi e peste două săptămâni.

LIVE SCORE

UPDATE 21:52: Sepsi – Poli Iaşi 5-1 Final de meci. Sepsi este ca şi calificată în finala Cupei României

UPDATE 21:45: Sepsi – Poli Iaşi 5-1 Gruparea din Sfântu a marcat din nou. Goran Karanovic înscrie cu o lovitură perfectă de cap

UPDATE 21:38: Sepsi – Poli Iaşi 4-1 Gazdele s-au descătuşat. Înscrie şi Carnat, cu ajutorul portarului advers

UPDATE 21:34: Sepsi – Poli Iaşi 3-1 Achahbar reuşeşte dubla, din pasa lui Ştefan, cu un sfert de oră înainte de final

UPDATE 21:10: Sepsi – Poli Iaşi 2-1. Lorand Fulop le duce pe gazde în avantaj. A înscris cu o lovitură de cap, în minutul 53

UPDATE 21:02: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. S-a reluat meciul

UPDATE 20:48: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. Este pauză la Sfântu Gheorghe

UPDATE 20:05: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. Achahbar restabileşte egalitatea în minutul 25. L-a învins pe Rusu cu un şut din marginea careului.

UPDATE 20:05: Sepsi – Poli Iaşi 0-1. Andrei Cristea a deschis scorul, din penalty, în minutul 5

UPDATE 20:03: Sepsi – Poli Iaşi 0-0. Penalty pentru Poli Iaşi. Daniel Celea a făcut un fault în careu. Leo Grozavu a protestat şi a fost trimis în tribună de arbitru

UPDATE 20:00: A început meciul

Echipa de start Sepsi:
Niczuly – Carnat, Bouhenna, Celea, Fl. Ștefan – Velev, Vașvari – L. Fulop, Achahbar, M. Ștefănescu – Safranko

Echipa de start Poli Iași:
Rusu – Lopes, Klimavicius, Mihalache, Onea – Popadiuc, De Iriondo, Bourama, Horșia – Chacana, A. Cristea

Mircea Rednic nu acceptă o nouă umilinţă. "Puriul" a ajuns ultimul în Liga 1, iar un succes în manşa tur a semifinalelor ar putea da semnalul revenirii. Trofeul Cupei ar veni la pachet cu o calificare surprinzătoare în preliminariile Europa League.

Sepsi Sfântu Gheorge – Poli Iaşi, LIVE SCORE pe antenasport.ro

Sepsi este neînvinsă în istoria confruntărilor cu Poli Iaşi. În acest sezon a jucat de trei ori cu moldovenii, în campionat, şi a înregistrat o victorie şi două remize.

Echipă probabilă Sepsi:
Niczuly – Ştefan, Celea, Bouehnna, Csiszer – Fulop, Vaşvari, Velev – Ştefănescu, Karanovic, Carnat

Echipă probabilă Poli Iaşi:
Rusu – Şerban, Frăsinescu, Mihalache, Cabral – Passaglia, Breeveld, De Iriondo – Horşia, Cristea, Grădinaru

14:39 Louis Munteanu, 20.000 de euro salariu pe lună la FCSB! Cât vrea Gigi Becali să plătească pentru transfer 14:24 LIVE VIDEOSlovenia – România se joacă ACUM, în AntenaPLAY, la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 14:13 Bayern Munchen – Real Madrid LIVE TEXT (22:00).  Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor 13:17 EXCLUSIVDecizia luată de conducerea Rapidului după umilinţele din play-off 12:39 Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: „Aş merge şi eu ca acţionar” 12:31 CSA Steaua, sancţionată de Comisia de Disciplină! Echipa din Ghencea va juca fără spectatori! Ce amendă trebuie să plătească 12:10 Statuia lui Dani Alves din oraşul natal a fost retrasă 11:55 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 11:31 Coventry – Ipswich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Oaspeţii, meci cu miză uriaşă pentru promovarea în Premier League 11:16 Farul aşteaptă ofertele de milioane de euro ale lui Gigi Becali: „Nu ne permitem să refuzăm” Vezi toate știrile