Vlad a comis multe greșeli de-a lungul timpului, dar Becali este gata să îi acorde o nouă șansă. S-a discutat despre venirea lui Cătălin Căbuz, portarul Viitorului, dar omul de afaceri a negat negocierile cu Gică Hagi.
Gigi Becali: ”Vlad va juca, Donnarumma de la 17 nu e scos din poartă”
Gigi Becali a dezvăluit că Andrei Vlad rămâne titular după plecarea lui Cristi Bălgrădean la CFR Cluj, iar rezervă va fi Toma Niga. Totodată, din stagiunea viitoare va veni și Ștefan Târnovanu de la Poli Iași.
"Cine e Căbuz? Nu ştiu, nu, nu… E foarte bun, dar avem portar la ora asta. Să nu se supere nimeni, dar poate fi un portar dacă nu are peste 1.85 cm? Şi dacă e mai tare decât Lobonţ, nu mă interesează.
Eu vreau portar mare, înalt. Noi avem portar, gata. Îl avem pe Vlad, îi avem copiii ăia, ne batem joc de ei? Vlad va juca, Donnaruma de la 17 ani nu e scos din poartă", a spus Becali la PRO X.
Gigi Becali susține că o echipă va oferi 15 milioane de euro pentru Man
Becali susține că o echipă din Italia e pregătită să ofere 15 milioane de euro pentru Dennis Man. Dacă se va face afacerea, Man va deveni cel mai scump jucător din istoria Ligii 1.
"Eu am auzit din Italia de o echipă care vrea să dea 15 milioane în 3 rate. Prima rată de 8. Iar eu le-am zis să trimită oferta.
Nu are rost sa comentăm bârfe. Comentăm când o să vină la club. E o echipă mai mare decât Fiorentina. E cam din Capitală, e pe aproape. Se poate compara cu Capitala", a mai declarat Becali la PRO X.
În urmă cu o lună, Gigi Becali refuza o ofertă de 7 milioane de euro pentru Man, venită de la Feyenoord. Atunci, finanțatorul roș-albaștrilor cerea 10 milioane de euro pentru jucătorul de 21 de ani cumpărat de la UTA.
- Becali a anunțat cine va fi portarul titular de la FCSB
- Patronul FCSB susține că îl va vinde pe Dennis Man
- Man are o ofertă din Italia de 15 milioane de euro
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































