Închide meniul

Gigi Becali a decis! Cine va fi titular în poartă la FCSB. ”Și dacă e mai tare decât Lobonț, nu mă interesează. El o să fie!”

Antena Sport Publicat: 11 mai 2020, 12:27

Comentarii
Gigi Becali a decis! Cine va fi titular în poartă la FCSB. ”Și dacă e mai tare decât Lobonț, nu mă interesează. El o să fie!”

Gigi Becali a decis! Cine va fi titular în poartă la FCSB. ”Și dacă e mai tare decât Lobonț, nu mă interesează. El o să fie!”

Vlad a comis multe greșeli de-a lungul timpului, dar Becali este gata să îi acorde o nouă șansă. S-a discutat despre venirea lui Cătălin Căbuz, portarul Viitorului, dar omul de afaceri a negat negocierile cu Gică Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali: ”Vlad va juca, Donnarumma de la 17 nu e scos din poartă”

Gigi Becali a dezvăluit că Andrei Vlad rămâne titular după plecarea lui Cristi Bălgrădean la CFR Cluj, iar rezervă va fi Toma Niga. Totodată, din stagiunea viitoare va veni și Ștefan Târnovanu de la Poli Iași.

"Cine e Căbuz? Nu ştiu, nu, nu… E foarte bun, dar avem portar la ora asta. Să nu se supere nimeni, dar poate fi un portar dacă nu are peste 1.85 cm? Şi dacă e mai tare decât Lobonţ, nu mă interesează. 

Eu vreau portar mare, înalt. Noi avem portar, gata. Îl avem pe Vlad, îi avem copiii ăia, ne batem joc de ei? Vlad va juca, Donnaruma de la 17 ani nu e scos din poartă", a spus Becali la PRO X.

Gigi Becali susține că o echipă va oferi 15 milioane de euro pentru Man

Becali susține că o echipă din Italia e pregătită să ofere 15 milioane de euro pentru Dennis Man. Dacă se va face afacerea, Man va deveni cel mai scump jucător din istoria Ligii 1.

Reclamă
Reclamă

"Eu am auzit din Italia de o echipă care vrea să dea 15 milioane în 3 rate. Prima rată de 8. Iar eu le-am zis să trimită oferta.

Nu are rost sa comentăm bârfe. Comentăm când o să vină la club. E o echipă mai mare decât Fiorentina. E cam din Capitală, e pe aproape. Se poate compara cu Capitala", a mai declarat Becali la PRO X.

În urmă cu o lună, Gigi Becali refuza o ofertă de 7 milioane de euro pentru Man, venită de la Feyenoord. Atunci, finanțatorul roș-albaștrilor cerea 10 milioane de euro pentru jucătorul de 21 de ani cumpărat de la UTA.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:33 28 iul.
Zeljko Kopic: “E un moment greu”! Ce a spus despre starea lui Andrei Mărginean şi a lui Cătălin Cîrjan
0:16 28 iul.
Cătălin Cîrjan a suferit o comoţie la meciul Oţelul – Dinamo! Anunţul lui Gabi Torje
0:11 28 iul.
David Popovici debutează astăzi la Mondialele de Natație. Românul înoată la 06:24 în serii la 200 m liber
0:10 28 iul.
“Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo
0:06 28 iul.
Florin Prunea l-a făcut praf pe Szabolcs Kovacs: “Arbitraj tendenţios. Cum e posibil aşa ceva?”
23:54
“Are Dinamo faţă de play-off?” Răspunsul lui Florin Prunea după înfrângerea “câinilor” de la Galaţi
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 4 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul 5 “Neverosimil!” Verdictul specialistului după controversele din FCSB – Farul 1-2: “Să mai pună mâna pe carte” 6 Constantin Popovici, ce performanţă pentru România: bronz la Campionatele Mondiale de nataţie
Citește și