Închide meniul

Dumitru Dragomir anunță prăpădul la Dinamo, chiar dacă fanii au strâns o sumă uriașă. ”Prelungesc agonia”

Dan Roșu Publicat: 26 aprilie 2020, 17:56

Comentarii
Dumitru Dragomir anunță prăpădul la Dinamo, chiar dacă fanii au strâns o sumă uriașă. ”Prelungesc agonia”

Dumitru Dragomir îi avertizează pe fanii lui Dinamo

"Acești oameni (n.r. – fanii lui Dinamo) sunt de respectat prin ce fac, dar părerea mea e că prelungesc agonia, așa că nu e bine.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir: Cine vine la Dinamo trebuie să plătească datoriile de 5 milioane de euro

Oricine vine trebuie nu numai să aibă 3, 4, 5 milioane de euro să plătească datoriile lui Negoiță, ci îi trebuie 5 milioane în fiecare an, cel mai puțin, să țină Dinamo în prima ligă. 

Trebuie să fie o firmă serioasă, care are cel puțin 20-30 de milioane într-un cont, pe 4-5 ani. Dacă nu e așa, atunci va avea soarta Rapidului, a Stelei", a spus Dragomir, la Digi Sport

Dinamo are nevoie de 180.000 de euro pentru a lua licența, dar asta nu e singura problemă a ”câinilor roșii”. Conturile clubului sunt aproape goale.

"În ultimele două săptămâni am strâns peste 150.000 de euro din contribuțiile voastre. După cum v-am obișnuit, toate eforturile comune ale suporterilor sunt transformate în FAPTE.

Reclamă
Reclamă

Prin urmare, sumele strânse vor fi folosite pentru OBȚINEREA LICENȚEI pentru Liga 1 și pentru Cupele Europene”, susțin fanii fondatorii proiectului DDB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35
Malcom Edjouma, anunţ despre viitorul său la FCSB, înaintea meciului cu Young Boys: “După, nu e problema mea”
16:24
Elias Charalambous a primit vestea, înaintea meciului cu Young Boys: „Va fi out 3-4 săptămâni”
15:55
EXCLUSIVCâte bilete s-au vândut până acum la România – Austria? Număr mare de spectatori așteptat pe Arena Națională
15:55
Barcelona – PSG LIVE TEXT (22:00). Meci de cinci stele în Champions League. Programul serii
15:34
VideoGrand Prix, ediția 28: Antal Putinică și Cătălin Ghigea au prefațat Marele Premiu de la Singapore
15:04
“Ai fost vreodată portar?”. Manuel Neuer n-a suportat întrebarea unui jurnalist după golul superb primit în UCL
1 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 2 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 3 Veste bună pentru Universitatea Craiova şi Mirel Rădoi! Un titular revine în lotul pentru meciul cu Rakow 4 EXCLUSIVPrincipala ţintă a lui Gigi Becali! FCSB luptă cu CFR Cluj pentru transferul iernii în Liga 1 5 Verdictul lui Fabio Capello după ultima victorie a Interului lui Cristi Chivu: “Ăsta e adevărul” 6 Adrian Porumboiu, aproape de o revenire spectaculoasă în fotbalul românesc. La ce club va investi
Citește și