Mutu l-a tăiat de pe listă pe Drăguşin, care tocmai a fost chemat de Pirlo să se antreneze cu Ronaldo, la echipa mare a lui Juventus. Dragomir şi Drăguş nu vor juca nici ei cu Finlanda şi Malta.
"Îmi pare rău pentru ceilalţi pe care nu i-am selecţionat şi pe aceasta cale le transmit că rămân în vederile mele", a spus Adrian Mutu pentru AntenaSport.
Mutu a convocat 6 jucători de la Viitorul lui Hagi. FCSB şi campioana CFR au câte 4 jucători la tineret.
"Sunt meciuri tari, sunt meciuri importante, sunt şi alţi jucători la echipele cu care o să jucăm care joacă şi ei în campionate importante şi au şansa de a demonstra că pot să evolueze la un nivel ridicat", a mai spus Mutu.
- Mutu, primele explicaţii după convocările făcute la tineret
- Mesaj pentru cei pe care nu i-a convocat
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Geniul Gică Hagi! Dezvăluirea făcută de Ion Țiriac despre noul selecționer al României: “Vorbea singur”
- “Mulțumesc, România!” Mesajul “Regelui” Gică Hagi la 25 de ani de la retragerea din fotbal
- Gică Hagi își începe în forță mandatul de selecționer. Ședință de peste trei ore la sediul FRF. Ce s-a discutat
- “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
- Gică Hagi, în tribune la Dinamo – Universitatea Craiova! Prima apariţie a “Regelui” ca selecţioner
































