Sepsi – FCSB | A sunat din nou telefonul? Dragoş Nedelcu, schimbat după 30 de minute. Toni Petrea a pierdut doi dintr-un foc! S-a accidentat Ovidiu Popescu

Dragoș Vasile Publicat: 16 mai 2021, 23:13

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Dragoș Nedelcu în timpul unui meci pentru FCSB

Sepsi – FCSB. Dragoş Nedelcu, folosit ca fundaş central în meciul cu Sepsi, a fost schimbat în minutul 30 al confruntării de la Sfântu Gheorghe. Alexandru Buziuc a intrat în locul acestuia. În meciul trecut, scor 2-2 cu Academica Clinceni, tânărul fotbalist a fost rezervă neutilizată.

Dragoş Nedelcu a fost schimbat rapid şi în FC Botoşani – FCSB 1-3

Meciul din această seară nu este primul în care Nedelcu este schimbat în prima repriză. În victoria cu FC Botoşani, acesta a părăsit terenul după doar 33 de minute„Pfaaa, Nedelcu! Nedelcu a luat şi cartonaş galben, încă nu are ritm de joc. Vine după puţine meciuri. A jucat puţin la prima echipă şi la echipa a doua, unde a avut o recidivă. Cam asta a fost schimbarea lui Nedelcu”, a explicat Toni Petrea la finalul meciului.

Ovidiu Popescu s-a accidentat în Sepsi – FCSB

Toni Petrea a primit o nouă lovitură în timpul meciului cu Sepsi. Ovidiu Popescu a cerut să fie schimbat în minutul 49. Acesta s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Perianu. Fotbalistul de 27 ani a dat semne că nu mai poate continua încă din prima repriză.

Ovidiu Popescu s-a accidentat în Sepsi - FCSB
Captură Telekom Sport

Toni Petrea, fără variante în centrul defensivei

După schimbarea lui Nedelcu şi accidentarea lui Popescu, Toni Petrea a rămas fără variante în centrul defensivei. Recent, alţi doi jucători au suferit accidentări grave şi vor avea nevoie de o lungă perioadă de recuperare. Andrei Miron şi Adrian Şut s-au „rupt”, iar verdictul medicilor a fost sumbru. Antrenorul FCSB nu se va mai putea pe niciunul dintre cei doi fotbalişti în finalul acestui sezon, anunţă sport.ro.

Andrei Miron și Adrian Șut s-au alăturat lui Florinel Coman și Ionuţ Panțîru, ambii fiind indisponibili de mai mult timp. Singura veste bună primită în ultima perioadă de Toni Petrea a fost revenirea lui Darius Olaru, care a jucat în meciurile cu FC Botoşani, CFR Cluj şi Academica Clinceni. Totuși, mijlocașul poate risca oricând o recidivă.

9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă 8:55 Foto„De ce nu bei apă?” Gabi Tamaş, reacţie savuroasă din numai patru cuvinte! Dezvăluiri despre perioada în care juca în Anglia 8:45 Cum ar putea arăta primul 11 de la FCSB, în Champions League! Numele surpriză propus de la Rapid de Basarab Panduru 8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” 8:18 Florin Talpan, atac furibund la adresa FCSB! Campioana a primit interzis în Ghencea: „Nu are ce să caute acolo!” 0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter