Închide meniul

“De aceea mă duc acolo!” Andrei Cordea, mesaj războinic înainte să ajungă la FCSB: “Îmi voi juca şansa!”

Antena Sport Publicat: 26 mai 2021, 20:52

De aceea mă duc acolo! Andrei Cordea, mesaj războinic înainte să ajungă la FCSB: Îmi voi juca şansa!

Andrei Cordea, primul transfer făcut de Gigi Becali

Andrei Cordea, primul transfer făcut de Gigi Becali, a jucat ultimul meci pentru Academica Clinceni în partida cu Universitatea Craiova, scor 0-0. Din sezonul viitor, Cordea merge la FCSB să se bată la titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Cordea, primul transfer făcut de Gigi Becali: “Îmi doresc să câştig titlul”

Din 11 iunie voi pleca la FCSB şi sper să câştig titlul acolo. Îmi doresc foarte mult să încep cu FCSB şi să câştig campionatul. De aceea mă duc acolo. Mi-aş fi dorit să continui aici, pentru că am fost ca o familie.

Îmi doresc să fiu serios şi să mă antrenez ca aici şi merg să câştig titlul. Îmi place concurenţa, cred că va fi greu, dar îmi voi juca şansa. Voi munci la fel ca aici şi cred că va fi bine”, a spus Andrei Cordea pentru Digisport.

Cine este Andrei Cordea

Andrei Cordea a evoluat în 32 de meciuri în această ediţie de campionat şi a marcat 3 goluri. În urmă cu două săptămâni, a marcat în remiza dintre FCSB şi Academica Clinceni, scor 2-2. Tânărul de 21 de ani a mai punctat în succesele cu Dinamo (3-1) şi Politehnica Iaşi (2-1).

Cordea a crescut la FC Ardealul, iar de acolo a plecat la Novara U19, pentru suma de 70.000 de euro. După ce a evoluat pentru prima echipă, a ajuns în Liga 1, la Hermannstadt, împrumutat de italieni. Academica Cliceni l-a dus liber de contract.

Reclamă
Reclamă

La cum îl cunosc şi la calităţile pe care le are, da. L-aş vedea la o echipă mare a campionatului nostru. Şi-a făcut junioratul în Italia la 16 ani, s-a plătit pe el o sumă mare pentru un copil de 16 ani. Am foarte mare încredere în el, că va putea juca pe viitor la o echipă mare şi la echipa naţională”, spunea Paraschiv, cu două săptămâni în urmă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24

România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria

0:22

Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta”

0:15

EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!

0:07

Video“Parcă cineva ne-a turnat plumb în ghete” Horațiu Moldovan, mesaj despre golurile primite în Austria -România

0:05

Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză

23:52 7 iun.

Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase!

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu 3 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu 4 Gigi Becali “le-a declarat război” celor de la CSA! Schimbă numele celor de la FCSB şi dă în judecată Steaua 5 EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu după accidentarea lui Mihăilă! Cum va arăta primul 11 pentru Austria – România 6 Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”
Citește și