Topul golgheterilor și topul pasatorilor din Liga 1 în sezonul 2020-2021! Jucătorii de la FCSB conduc în cele două clasamente

Silviu Corneanu Publicat: 2 iunie 2021, 9:22

Comentarii
Topul golgheterilor și topul pasatorilor din Liga 1 în sezonul 2020-2021! Jucătorii de la FCSB conduc în cele două clasamente

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Topul golgheterilor și topul pasatorilor din Liga 1, în sezonul 2020-2021, a fost dat publicității de către LPF. Cel mai bun marcator din campionat este Florin Tănase, cu 24 de goluri. Titlul de cel mai bun pasator îi revine lui Olimpiu Moruțan, cu 12 asisturi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Topul golgheterilor și topul pasatorilor din Liga 1

Podiumul golgheterilor din Liga 1, în acest sezon, este completat de Malele, cu 18 reușite. Pe locul trei se regăsesc doi jucători: Keyta și Man, ambii cu 14 goluri. De la campioană, Deac are cele mai multe goluri, 13.

De partea cealaltă, topul pasatorilor din Liga 1 este completat de Deian Sorescu și Ronaldo Deaconu, ambii cu câte 10 pase decisive. Locul trei este ocupat de Petrișor Petrescu, cu 9 asisturi.

Topul golgheterilor din Liga 1, sezonul 2020-2021

  • Florin Tănase – 24 goluri
  • Cephas Malele – 18 goluri
  • Hamidou Keyta, Dennis Man – 14 goluri
  • Ciprian Deac – 13 goluri
  • Alexandru Cicâldău – 11 goluri
  • Ricardo Valente – 10 goluri
  • Andrei Ciobanu, Ronaldo Deaconu, Kevin Luckassen, Pavol Safranko – 9 goluri
  • Jefte Betancor, Constantin Budescu, Gabriel Debeljuh, Daniel Florea, Valentin Gheorghe, Andrei Ivan, Olimpiu Moruţan – 8 goluri

Topul pasatorilor din Liga 1, sezonul 2020-2021

  • Olimpiu Moruţan – 12 pase decisive
  • Deian Sorescu, Ronaldo Deaconu – 10 pase decisive
  • Petrişor Petrescu – 9 pase decisive
  • Constantin Budescu – 8 pase decisive
  • Ciprian Deac, Dan Nistor – 7

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:47

Olaru şi Tănase, criticaţi de Ilie Dumitrescu! Singurul remarcat după înfrângerea FCSB-ului cu Csikszereda

8:22

Gigi Becali, ofertă în direct pentru un român, după ce a anunţat că Elias Charalambous e prioritatea: “Vii?”

0:34

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41 1 mai

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24 1 mai

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

1 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 2 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 3 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 4 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și