Marius Şumudică îl contrazice pe Gigi Becali! “S-a jurat că nu merge la CFR Cluj” / “Nu aveam ofertă de la nimeni când am discutat cu el”

Dragoș Vasile Publicat: 2 iunie 2021, 18:21

Comentarii
Marius Şumudică îl contrazice pe Gigi Becali! S-a jurat că nu merge la CFR Cluj / Nu aveam ofertă de la nimeni când am discutat cu el

Hepta

Marius Şumudică îl contrazice pe Gigi Becali, “Şumi” a negociat cu FCSB, însă va antrena CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică îl contrazice pe Gigi Becali

“A zis că jură că nu merge la CFR”, spunea Gigi Becali despre Marius Şumudică. În cele din urmă, antrenorul s-a înţeles cu ardelenii. La scurt timp după ce a semnat cu gruparea din Gruia, “Şumi” a explicat cum au stat lucrurile, de fapt, când s-a aflat în discuţii cu FCSB.

“Îmi doresc să fac performanţă. Este un mediu propice. Sunt condiţii extraordinare pentru România. Când am discutat cu FCSB, nu aveam ofertă de la nimeni. Nu s-a pus problema unei licitaţii. Am bătut palma şi mi-am dat seama că, şi pentru ei, cuvântul a ţinut loc de ştampilă. Mi-am dat seama ce fel de oameni sunt. Suntem ancoraţi în ceea ce înseamnă realitatea fotbalului românesc. Vom lua jucători buni. Cei de la CFR au câştigat sume importante.

Obiectivele sunt să câştigăm trofee şi să ne câştigăm cât mai sus posibil. Mă interesează grupele Europa League. Ca şi obiectiv, îmi doresc să ajungem în grupe. Nu va fi uşor. Trebuie să câştigăm Cupa, Supercupa şi titlul. Grupele de Champions League (n.r. ce ar alege între grupe şi câştigarea titlului)”, a declarat Marius Şumudică pentru Digi Sport.

Marius Şumudică, ademenit cu un salariu uriaş la CFR Cluj

Marius Şumudică a semnat cu CFR Cluj pe o perioadă de 2 ani. Antrenorul de 50 ani a fost ademenit cu un salariu uriaş şi va încasa o avere dacă performanțele sale în Gruia sunt pe măsură.

Reclamă
Reclamă

Şumi va avea un salariu de 20.000 de euro pe lună. În comparație, fostul antrenor, Edi Iordănescu, primea cu 5.000 de euro mai puțin.

Neluțu Varga, patronul echipei din Gruia, pune la bătăie o primă uriașă pentru câștigarea titlului: 100.000 de euro. De notat că și Gigi Becali i-a propus lui Șumudică aceeași primă de titlu, însă conducătorul lui FCSB a fost refuzat.

Astra Giurgiu este ultima echipă pe care Şumudică a antrenat-o în România, echipă alături de care a cucerit titlul în sezonul 2015-2016.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:09

FotoAu apărut tricourile pentru Mondialul din 2026 și sunt „nebunie” curată! Retro Spania și colorata Curaçao, din altă lume

16:09

Veste proastă pentru Filipe Coelho! Cât lipsește Pavlo Isenko, schimbat la pauză în Dinamo – Universitatea Craiova

16:02

„Golăneală”. Andrei Nicolescu, semnal de alarmă după ce Dinamo a ajuns la cinci înfrângeri la rând

15:56

Alex Mitriță, hattrick de assist-uri. Nu joacă împotriva Turciei, dar face senzație în China

15:53

Nume uriaşe ale fotbalului românesc, susţinere totală înaintea barajului cu Turcia! Mesajele lui Hagi, Mutu şi Dumitrescu

15:44

Ernesto Valverde se desparte de Athletic Bilbao

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și