Închide meniul

Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă au cucerit medalia de aur la Campionatele Mondiale U23 din Canada!

Publicat: 23 august 2024, 22:04

Comentarii
Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă au cucerit medalia de aur la Campionatele Mondiale U23 din Canada!

Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă / Facebook COSR

Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă au cucerit medalia de aur la Campionatele Mondiale U23 din Canada! Româncele au dominat finala de la dublu vâsle de la un capăt la altul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tot în Canada, la seniori, Ionela Cozmiuc a obţinut calificarea în finala probei de simplu, categorie ușoară. Ionela Cozmiuc e la ultima competiţie din carieră.

Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă au cucerit medalia de aur la Campionatele Mondiale U23 din Canada!

Aur mondial!

Canotoarele Andrada Moroșanu și Iulia Bălăucă au câștigat titlul mondial U23 la dublu vâsle la Campionatele Mondiale de Canotaj de la St. Catharines, Canada.

Româncele au dominat finala și au adus al doilea aur pentru România după cel de la patru vâsle feminin.

Reclamă
Reclamă

Bravoo, fetelor!”, a transmis COSR, pe Facebook.

Ionela Cozmiuc ţinteşte un nou aur la Campionatele Mondiale, la ultima ei competiţie!

După ce a cucerit argintul, la Jocurile Olimpice 2024, alături de Gianina Van Groningen, Ionela Cozmiuc a anunţat că se va retrage după Campionatele Mondiale. Ionela Cozmiuc anunţa că vrea să se concentreze pe familie. Ea îşi doreşte să spună adio canotajului cu o medalie de aur la Campionatele Mondiale.

Reclamă

E în finala mondială! Campionii rămân campioni!

Ionela Cozmiuc s-a calificat în finala probei de simplu categorie ușoară de la Campionatele Mondiale de Canotaj, care se desfășoară la St Catharines, Canada.

După victoria din serii, Cozmiuc Ionela a fost azi prima în semifinala a 2-a, și va lupta mâine pentru al doilea titlu mondial în această probă, după cel din 2022, de la Racice. Ionela mai are în palmares și două titluri europene în această probă, la Munchen 2022 și Bled 2023.

Ionela e dublă campioană mondială, campioană europeană și vicecampioană olimpică în proba de dublu vâsle categorie ușoară, toate medaliile câștigate alături de Gianina van Groningen.
Aceasta este ultima competiție la care participă Ionela, canotoarea anunțându-și retragerea la întoacerea de la Jocurile Olimpice Paris 2024.

Succes, Ionela! Campionii rămân campioni!”, a transmis COSR, pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi meritat Alex Dobre convocarea la naţională pentru meciurile cu Bosnia şi San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:22
“Tai în carne vie!” Gigi Becali, avertisment dur pentru Mihai Stoica: “Am ajuns să fac anomalii”
12:19
Gigi Becali, după ce a auzit că Mirel Rădoi pleacă de la Craiova: “Poate-l iau eu. Vine şi îşi dă demisia a doua zi”
12:02
Gigi Becali, decizie fără precedent în privinţa lui Daniel Bîrligea. Ce s-a întâmplat după meciul cu Hermannstadt
11:40
“Poate sunt eu tâmpit” Marius Şumudică, discurs furibund la adresa lui Mirel Rădoi: “Instabilitate psihică”
11:37
“Nu prea e normal”. Basarab Panduru, surprins de ce s-a întâmplat la FCSB în meciul cu Hermannstadt
11:07
Cât trebuie să plătească Mirel Rădoi pentru a pleca de la Universitatea Craiova. Oltenii s-au gândit deja la un înlocuitor
1 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 2 “Trebuia să mă duc pe condiţiile lui?” Reacţia lui Louis Munteanu, după ce Becali a spus ce salariu i-a cerut 3 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3 4 Momente horror în prima ligă! Jucător înjunghiat în gât, imediat după ce echipa lui a egalat 5 Arbitrul Radu Petrescu, făcut praf de Becali: “Îţi dai seama ce bagabont? Să o pună pe Demetrescu, fata aia” 6 Hermannstadt – FCSB 3-3. Şi-au făcut viaţa grea: nervi şi greşeli! Cu Bîrligea eliminat, sibienii au fost gata să dea lovitura
Citește și