Zane Maloney a câştigat cursa de sprint din Formula 2™ din Bahrain, LIVE în AntenaPLAY!

Antena Sport Publicat: 1 martie 2024, 17:06 / Actualizat: 1 martie 2024, 20:24

Zane Maloney, în timpul cursei de sprint din Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului / Profimedia

Zane Maloney a câştigat cursa de sprint din Formula 2™ din Bahrain, LIVE în AntenaPLAY! Jak Crawford a plecat din pole-position, dar primul loc a fost adjudecat de pilotul celor de la Rodin Motorsports.

Maloney a început cursa pe locul 8 şi a reuşit câteva depăşiri spectaculoase în cursa de vineri. Sâmbătă, de la ora 12:30, va avea loc cursa principala, LIVE în AntenaPLAY.

VEZI AICI CURSA DE SPRINT DIN FORMULA 2 A MARELUI PREMIU AL BAHRAINULUI

Update 17:02: Zane Maloney de la Rodin Motorsports a câştigat cursa de sprint din Formula 2, după ce a luat startul de pe locul 8. Pe locul al doilea a încheiat pilotul Jak Crawford de la DAMS, cel care a plecat de pe primul loc în această cursă, în timp ce Josep Maria Marti de la Campos Racing a completat podiumul.

Turul 20/23: Luptă superbă pentru podium între coechipierii de la Campos, Hadjar şi Marti.

Turul 17/23: Taylor Barnard s-a retras din cursa de sprint.

Turul 15/23: Aşa arată Top 5 după 15 tururi.

Turul 9/23: Franco Colapinto, pilotul de pe locul 12, a primit un stop and go de 10 secunde pentru că s-a poziţionat greşit la start.

Turul 8/23: Zane Maloney este liderul cursei, după o luptă superbă pentru primul loc cu Crawford.

Turul 4/23: Zane Maloney, pilot care a început cursa de sprint pe locul 8, a ajuns pe locul al treilea, după câteva depăşiri spectaculoase.

Turul 2/23: Safety Car Virtual! Cursa este neutralizată, după abandonul lui Amaury Cordeel de la Hitech Pulse-Eight.

Update 16:15: A început cursa de sprint din Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului, LIVE în AntenaPLAY.

La sprint, piloţii clasaţi pe primele 8 locuri vor intra în puncte, primind 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, respectiv 1 punct. De notat e şi faptul că cel care a terminat pe primul loc în calificări, în cazul nostru Gabriel Bartoleto, va primi alte două puncte.

În Formula 2™, vor participa 22 de piloţi, care aparţin de 11 echipe. Théo Pourchaire este campionul din 2023, în timp ce ART Grand Prix a câştigat lupta la echipe.

Lista completă a piloţilor din sezonul 2024 de Formula 2

Lista curselor din Formula 2 din 2024

În 2024, vor fi 14 curse, toate pe circuit de Formula 1 şi live în AntenaPLAY.

4
0:15
VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Miami (Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, de la ora 19:00)
23:57 Mihai Stoica a anunţat o schimbare majoră la FCSB: „Poate chiar se va ajunge să se voteze!” 22:55 „Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe 22:45 „Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu 22:37 Prima reacţie a lui Gică Hagi, după umilinţa din Farul – Sepsi 1-4: „Un meci de care îţi este ruşine! E greu să accepţi” 22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA Vezi toate știrile