Închide meniul

AS.ro LIVE | Crina Pintea a fost invitata lui Cătălin Oprişan. Pivotul României a venit cu dezvăluiri inedite

Publicat: 13 iunie 2021, 23:54 / Actualizat: 14 iunie 2021, 11:19

Comentarii

Crina Pintea va fi invitată la AS.ro LIVE, în această dimineață, de la 10:30. Emisiunea va putea fi urmărită în direct pe www.as.ro/live, Facebook/AntenaSport, dar și pe canalul de YouTube AntenaSport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Crina Pintea a debutat în handbal în 2010, la HC Zalău. În carieră, pivotul a obţinut mai multe distincţii importante, printre care “Cea mai bună handbalistă română din 2019”, “Cel mai bun pivot de la Campionatul European din 2018” sau “Cel mai bun pivot al Ligii Campionilor EHF din 2019”.

A câştigat de-a lungul timpului numeroase trofee, printre care se numără Supercupa României, Bundesliga Handball sau Supercupa DHB. Cel mai important este Liga Campionilor EHF, în 2019.

Crina Pintea a câştigat Liga Campionilor cu Gyor

Pintea jucat la Gyor pentru o scurtă perioadă în 2019. Românca a stat doar șase luni în componența maghiarelor, dar și-a îndeplinit marele vis al carierei. A câștigat Liga Campionilor.

Pintea a lipsit din lotul României de la Campionatul European disputat în luna decembrie. Ea a fost depistată pozitiv cu noul coronavirus și nu a putut face deplasarea în Danemarca.

Reclamă
Reclamă
Crina Pintea, într-un meci Ungaria - România
ProfimediaImages

Crina Pintea va juca în Ungaria în următorul sezon. Pivotul a semnat cu Gyor pe doi ani, club pentru care a mai jucat în stagiunea 2018-2019.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:15
Costel Gâlcă a reacționat după ce Mircea Lucescu l-a criticat pe Alex Dobre: “Am vorbit cu el!”
21:51
Gianluigi Donnarumma a vorbit despre Pep Guardiola, după ce a semnat cu Manchester City: “M-a dorit, sunt mândru”
21:18
Mihai Stoica a ales adversara României din barajul pentru CM 2026: „S-a mai făcut de râs”
20:55
VideoJurnal Antena Sport | Întrecere „de foc” în Turul României
20:52
VideoJurnal Antena Sport | Campioanele sunt la modă
20:50
VideoJurnal Antena Sport | La două meciuri de Mondial
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România 3 “Ne-am înţeles” Marius Şumudică şi-a anunţat revenirea pe banca tehnică! Unde va antrena 4 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 5 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 6 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun”
Citește și