Cât de greu e pentru România fără Cristina Neagu pe teren la Campionatul Mondial: “Am o responsabilitate în plus”

Dan Roșu Publicat: 3 decembrie 2023, 10:13

Comentarii
Cât de greu e pentru România fără Cristina Neagu pe teren la Campionatul Mondial: Am o responsabilitate în plus

Cristina Neagu, în tricoul României - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristina Laslo a dezvăluit cât e de greu pentru România să joace fără Cristina Neagu la Campionatul Mondial. Dacă absenţa interului stânga nu a contat în meciul cu Chile (44-19), de-abia acum începe greul pentru tricolore.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România va întâlni Serbia, duminică, şi Danemarca, pe 5 decembrie. Rămâne de văzut dacă Neagu va putea evolua măcar împotriva nordicelor. Laslo a recunnoscut că are o responsabilitate suplimentară în lipsa celei mai bune jucătoare a României.

Cât de greu e pentru România fără Cristina Neagu pe teren la Campionatul Mondial

“Da, pot să spun că am o responsabilitate în plus faţă de celelalte jucătoare şi sper ca împreună cu fetele să ne facem treaba şi să aducem puncte multe.

Cristina este cu noi, ne susţine, dar atâta timp cât nu e 100%, nu poate să evolueze. Noi ne dorim să revină cât mai repede, să fie sănătoasă şi să se poată antrena la capacitate maximă. Starea ei este incertă şi ne dorim să revină cât mai repede şi să fie sănătoasă.

Îmi doresc să ajungem acolo şi cred că echipa României are acest potenţial, să ajungă în sferturile de finală”, a spus Cristina Laslo, citată de fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Cristina Neagu a vorbit despre scenariul de coşmar pentru ea la Campionatul Mondial

Chiar dacă a revenit la antrenamente, Cristina Neagu nu exclude varianta de coşmar în care nu ar evolua la ultimul ei campionat mondial.

„Situația mea este puțin neclară, nu m-am antrenat de două săptămâni. Am încercat să alerg, să-mi țin corpul în formă, dar sigur nu știu cum ar fi la antrenamentul specific sau în joc.

Nu este cea mai bună situație pentru mine. Este ultimul meu Campionat Mondial, aș evolua într-una din sălile mele favorite din Danemarca, dar nu știu când voi fi aptă de joc sau dacă voi juca. Mintal nu mă simt prea bine acum, dar fac tot ce pot, ca să revin cât mai repede”, a spus Cristina Neagu pentru TV2.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:12

Anglia – Ghana LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea în 16-imile CM

12:11

Argentina – Austria 2-0, cu golul istoric al lui Lionel Messi, lider detaşat de audienţă

12:09

Portugalia – Uzbekistan LIVE VIDEO (20:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Cristiano Ronaldo vrea să spele „rușinea”, după primul meci

11:44

“Am multe guri de închis”. Anderson Ceara “a rupt tăcerea” după ce transferul său la FCSB a picat

11:22

Atletico Madrid, sfătuită să-l lase să plece pe Julian Alvarez: “La Barcelona s-ar potrivit spectaculos”

11:15

FotoA văzut ce au făcut partenerele jucătorilor de la Mondial și nu s-a abținut: „Știm cu cine sunteți măritate”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și