CSM Bucureşti – FTC Budapesta 27-21 | Cristina Neagu a fost uriaşă! „Messi al handbalului” şi-a distrus adversarele

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2021, 18:40

CSM Bucureşti – FTC Budapesta 27-21 | Cristina Neagu a fost uriaşă! „Messi al handbalului şi-a distrus adversarele

Cristina Neagu a reuşit o evoluţie fabuloasă

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

• CSM Bucureşti – FTC Budapesta 27-21
  • Cristina Neagu a fost uriaşă

Principalele marcatoare ale partidei au fost Neagu 9 goluri, pentru CSM, respectiv Bolk 9, pentru FTC Budapesta. În urma rezultatului, CSM adună 8 puncte, iar FTC rămâne cu 12, deocamdată pe primul loc.

Celelalte partide ale etapei a 8-a se joacă sâmbătă şi duminică după programul: Rostov Don – Podravka, Buducnost – Brest şi Team Esbjerg – Borussia.

Anterior, CSM Bucureşti a obţinut rezultatele: 21-22 cu Team Esbjerg, 27-30 cu Rostov-Don, 36-31 cu Podravka Koprivnica, 25-22 cu Borussia Dortmund, 30-22 cu Buducnost, 29-30 cu Brest şi 30-31 cu FTC Budapesta.

În următoarea rundă, CSM Bucureşti va întâlni în deplasare, pe Brest Bretagne Handball, abia în 8 ianuarie 2022. Returul meciurilor din grupe se va încheia în 19 februarie 2022.

Faza play-off va avea loc între 26 martie – 3 aprilie, sferturile de finală între 30 aprilie – 8 mai, iar Turneul Final Four în 4-5 iunie, la Budapesta.

Deţinătoarea trofeului este Vipers Kristiansand din Norvegia.

În sezonul anterior, CSM Bucureşti a ratat calificarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Cristina Neagu e gata de "războiul" cu Metz din sferturile de finală ale Ligii Campionilor
Handbal • 24 mart., 19:38
Cristina Neagu e gata de „războiul” cu Metz din sferturile de finală ale Ligii Campionilor: „Suntem all-in! Vrem în Final Four!”
Mihai Pintilii, după ce i-a făcut galerie Cristinei Neagu în CSM Bucureşti - Krim 30 -24
Handbal • 24 mart., 18:53
FOTO
Mihai Pintilii, după ce i-a făcut galerie Cristinei Neagu în CSM Bucureşti – Krim 30 -24: „Au calitate pentru Final Four!”
CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după victoria cu Krim Ljubljana
Handbal • 24 mart., 18:32
Krim - CSM Bucureşti 24-30
Handbal • 16 mart., 21:32
Krim – CSM Bucureşti 24-30. Cristina Neagu, premiată de preşedintele Sloveniei după o seară magică în Liga Campionilor