IK Savehof – CSM București 26-41. Campioana CSM Bucureşti a învins duminică, în deplasare, formaţia suedeză IK Savehof, scor 41-26 (22-11), în etapa a IV-a din grupa A a Ligii Campionilor.
Principalele marcatoare ale partidei au fost Koppang 4 goluri, Sembe 4, Mellegard 4, pentru IK Savehof, respectiv Arntzen 6, Ingstad 6, pentru CSM.
IK Savehof – CSM București 26-41
În etapa a IV-a s-au mai jucat meciurile dintre Odense – DVSC Debren 33-30 şi SG BBM Bietigheim – Brest 34-30. Ultima dispută este între Gyor – Budcnost, tot duminică.
În primele etape, CSM Bucureşti a obţinut rezultatele: 28-24 cu Odense, 24-26 cu SG BBM Bietigheim şi 23-27 cu Gyor.
După patru etape, campioana României se află pe locul 4, cu 4 puncte, iar în etapa viitoare va juca pe teren propriu, în 21 octombrie, cu Brest Bretagne Handball.
În grupa B a competiţiei evoluează şi vicecampioana Rapid Bucureşti.
- CSM București – IK Savehof 41-26
- A doua victorie în Grupa A din Liga Campionilor
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- CSM Bucureşti şi Dinamo, în Champions League
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”
- Surpriză colosală în FINAL FOUR din Liga Campionilor! Metz o învinge pe Gyor după un meci fantastic
- Elizabeth Omoregie și-a luat adio de la CSM București, după bronzul cucerit: „Mulțumesc pentru tot, România”

































