CSM Bucureşti şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, în urma tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Viena. CSM Bucureşti va evolua în grupa A a competiţiei. Deţinătoarea trofeului, Vipers, va juca în cealaltă grupă, B.
CSM Bucureşti şi-a aflat adversarele în Liga Campionilor
Grupa A: Brest Bretagne Handball (Franţa), FTC-Rail Cargo Hungaria (Ungaria), Buducnost BEMAX (Muntenegru), CSM Bucureşti (România), BV Borussia 09 Dortmund (Germania), Rostov-Don (Rusia), Team Esbjerg (Danemarca), Podravka Vegeta (Croaţia)
Grupa B: ŢSKA (Rusia), Vipers Kristiansand (Norvegia, deţinătoarea trofeului), RK Krim Mercator (Slovenia), Odense Handbold (Danemarca), Gyori Audi ETO KC (Ungaria), Metz Handball (Franţa), Kastamonu Belediyesi GSK (Turcia), IK Savehof (Suedia)
Meciurile se vor juca în grupe în sistemul fiecare cu fiecare, iar după 14 etape, primele două clasate se vor califica direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6 vor juca faza eliminatorie play-off.
- CSM Bucureşti şi-a aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor
- Cu cine se va duela Cristina Neagu
- SUA - Australia e vineri, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Brazilia - Haiti e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”
- Surpriză colosală în FINAL FOUR din Liga Campionilor! Metz o învinge pe Gyor după un meci fantastic
- Elizabeth Omoregie și-a luat adio de la CSM București, după bronzul cucerit: „Mulțumesc pentru tot, România”
- „De aia eram supărată!” Crina Pintea, schimbată total după ce CSM București a cucerit bronzul la Budapesta
































