Dinamo – Flensburg | „Dulăii”, înfrângere categorică în Liga Campionilor. Trupa lui Xavi Pascual nu a avut nicio şansă în faţa germanilor

Gabriel Zamfirescu Publicat: 25 noiembrie 2021, 23:29

Dinamo – Flensburg | „Dulăii, înfrângere categorică în Liga Campionilor. Trupa lui Xavi Pascual nu a avut nicio şansă în faţa germanilor

Dinamo, înfrângere categorică

Hepta

• „Dulăii”, înfrângere categorică în Liga Campionilor
  • Românii nu au avut nicio şansă în faţa germanilor

Dinamo – Flensburg s-a terminat 20-28, în etapa a 8-a a grupei B din Liga Campionilor. Prima repriză a fost una echilibrată şi s-a terminat 13-13. În repriza a doua, dulăii s-au probuşit total. Au mai reuşit doar 8 goluri.

„Dulăii”, înfrângere categorică în Liga Campionilor

Campioana României a reuşit să ţină aproape de Flensburg Handewitt doar în primele 30 de minute. Partea secundă a fost una de coşmar pentru echipa lui Xavi Pascual. Principalii marcatori ai partidei au fost Ghionea şi Nantes, câte 5 goluri, pentru Dinamo, respectiv Mensing 9, pentru Flensburg.

Tot joi s-a mai jucat partida dintre Vive Kielce – FC Barcelona 29-27. Anterior, Dinamo Bucureşti a obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 27-28 cu HC Motor, 31-29 cu Veszprem şi 30-37 cu Flensburg.

În ciuda victoriilor senzaţionale cu Kielce şi Veszprem, Dinamo e ultima în grupa de Liga Campionilor. Campioana României are 4 puncte după 8 etape şi e lanterna roşie a grupei B. În următoarea etapă, campioana României va juca în deplasare, cu Veszprem, în 2 decembrie. După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:50
Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:40, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Dinamo Bucureşti, OUT din Liga Campionilor
Handbal • 20 iun., 16:01
Dinamo Bucureşti, OUT din Liga Campionilor! Rapid a fost acceptată
Dinamo visează calificare sferturile Ligii Campionilor
Handbal • 21 mart., 22:24
Dinamo visează la o calificare miraculoasă în sferturile Ligii Campionilor: „Avem șansele noastre!”. Ce a spus Xavi Pascual, înaintea „dublei” cu Kiel
Extra • 5 oct., 20:03
FOTO
David Popovici, alături de Dinamo la meciul din Liga Campionilor, cu Porto! Cum a fost surprins campionul României în tribune
Dinamo Bucureşti, prima înfrângere în European League
Handbal • 22 sept., 22:16
GOG – Dinamo 38-38, în Liga Campionilor! Remiză dramatică obținută de „dulăi”. Trupa lui Xavi Pascual a ratat victoria în ultima secundă