Dinamo – Flensburg | „Dulăii”, înfrângere categorică în Liga Campionilor. Trupa lui Xavi Pascual nu a avut nicio şansă în faţa germanilor

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 25 noiembrie 2021, 23:29

Dinamo a încasat o înfrângere dureroasă în Liga Campionilor la handbal masculin. Trupa antrenată de spaniolul Xavi Pascual nu a avut nicio şansă în faţa germanilor de la Flensburg care s-au impus la 8 goluri diferenţă în meciul de la Bucureşti.

Dinamo, înfrângere categorică

Hepta

Dinamo – Flensburg s-a terminat 20-28, în etapa a 8-a a grupei B din Liga Campionilor. Prima repriză a fost una echilibrată şi s-a terminat 13-13. În repriza a doua, dulăii s-au probuşit total. Au mai reuşit doar 8 goluri.

„Dulăii”, înfrângere categorică în Liga Campionilor

Campioana României a reuşit să ţină aproape de Flensburg Handewitt doar în primele 30 de minute. Partea secundă a fost una de coşmar pentru echipa lui Xavi Pascual. Principalii marcatori ai partidei au fost Ghionea şi Nantes, câte 5 goluri, pentru Dinamo, respectiv Mensing 9, pentru Flensburg.

Tot joi s-a mai jucat partida dintre Vive Kielce – FC Barcelona 29-27. Anterior, Dinamo Bucureşti a obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 27-28 cu HC Motor, 31-29 cu Veszprem şi 30-37 cu Flensburg.

În ciuda victoriilor senzaţionale cu Kielce şi Veszprem, Dinamo e ultima în grupa de Liga Campionilor. Campioana României are 4 puncte după 8 etape şi e lanterna roşie a grupei B. În următoarea etapă, campioana României va juca în deplasare, cu Veszprem, în 2 decembrie. După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Elwira Petre și Catinca, apariție rară la TV. Reacția micuței când Mihai i-a făcut o declarație de dragoste soției în direct
10:02 „Rămâne acea ruşine de penalty!” Gică Hagi, scos din minţi după Gaz Metan – Farul 1-1: „Cine sunteţi dumneavoastră?” 9:44 Balonul de Aur 2021 | Mesajul legendarului Pele după ce Lionel Messi a câștigat Balonul de Aur 9:06 Mihai Stoica, replică tăioasă pentru Nicolae Dică: „Băi, omule! Ai 20 de ani de fotbal, dar uiţi repede!” Ce l-a iritat pe managerul general de la FCSB 9:02 Balonul de Aur 2021 | Iker Casillas, atac dur la adresa France Football! ”Îmi este greu să mai cred în premiile fotbalistice. Nu e chiar atât de greu! Alții fac să fie greu!” 8:36 Balonul de Aur 2021 | Prima reacție a lui Robert Lewandowski după ce a pierdut trofeul în fața lui Lionel Messi 8:23 Noul pariu al lui Becali: „Îl văd la echipa națională!” Jucătorul care l-a impresionat pe finanțatorul FCSB 8:14 România rămâne fără selecționer! Contractul lui Mirel Rădoi expiră azi. Variantele rămase pentru Răzvan Burleanu 0:31 Balonul de Aur 2021 | Diferența dintre Lionel Messi și Robert Lewandowski, de doar 33 de puncte. Cristiano Ronaldo, departe de cei doi 29
nov.
23:48
Nasser Al-Khelaifi, în culmea fericirii după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur 2021: „Ne mândrim că cel mai bun jucător din lume îmbracă tricoul roş-albastru!”
29
nov.
23:41
CFR Cluj – Academica Clinceni 2-0 | Dan Petrescu a dezvăluit detaliul care a decis partida: „Am avut inspiraţia asta!”