Închide meniul

Dinamo şi-a aflat adversarele din Liga Campionilor! “Dulăii” vor avea meciuri de foc cu Barcelona şi PSG. Xavi Pascual, faţă în faţă cu fosta echipă!

Dragoș Vasile Publicat: 2 iulie 2021, 12:58

Comentarii
Dinamo şi-a aflat adversarele din Liga Campionilor! Dulăii vor avea meciuri de foc cu Barcelona şi PSG. Xavi Pascual, faţă în faţă cu fosta echipă!

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dinamo şi-a aflat adversarele din Liga Campionilor! “Dulăii” vor avea meciuri de foc cu Barcelona şi PSG

Echipa bucureşteană va evolua în grupa B, din care face parte şi deţinătoarea trofeului, Barcelona, potrivit news.ro. Dinamo a primit wild-card pentru participarea în competiţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Componenţa celor două grupe:

  • Grupa A: MOL-Pick Szeged (Ungaria), THW Kiel (Germania), HC Vardar 1961 (Macedonia de Nord), Aalborg Handbold (Danemarca), HC Meshkov Brest (Belarus), Montpellier HB (Franţa), HC PPD Zagreb (Croaţia), Elverum Handball (Norvegia)
  • Grupa B: Paris Saint-Germain Handball (Franţa), Barcelona (Spania, deţinătoarea trofeului), FC Porto (Portugalia), Lomza Vive Kielce (Polonia), SG Flensburg-Handewitt (Germania), Telekom Veszprem HC (Ungaria), Dinamo Bucureşti (România), HC Motor (Ucraina)

Meciurile se vor juca în grupe în sistemul fiecare cu fiecare, iar după 14 etape, primele două clasate se vor califica direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6 vor juca faza eliminatorie play-off.

Xavi Pascual, fostul antrenor al Barcelonei, prezentat oficial la Dinamo. „Am emoții!”

Xavi Pascual, proaspăt câștigător al Ligii Campionilor la handbal, a fost prezentat oficial la Dinamo. Antrenorul a dezvăluit cum l-au convins oficialii lui Dinamo să vină în România. Ibericul este nerăbdător să înceapă treaba la clubul din „Ștefan cel Mare” și și-a propus obiective uriașe.

Reclamă
Reclamă

„Sunt emoții pentru mine, președintele mi-a spus să vin în România pentru a încercat ceva diferit, o nouă provocare, să-mi schimb viața. M-am consultat cu soția mea și ne-am hotărât să facem acest pas.

Eu reacționez, în momentul în care îi simt pe oameni aproape și că vor să lucrăm împreună, e foarte important pentru mine. E imposibil să câștigi fără să muncești. Vin cu tot staff-ul meu pentru a face asta, pentru a încerca să creștem”, a declarat Xavi Pascual.

În sezonul 2020-2021 al Ligii Campionilor, Pascual a fost declarat cel mai valoros antrenor al competiţiei. Acesta a reușit să ridice trofeul deasupra capului alături de Barcelona.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:31
NEWS ALERTMihai Teja, OUT de la Metaloglobus după eșecul cu Universitatea Craiova: “Dragoste cu sila nu se poate”
17:30
LIVE VIDEOAFS – Estrela 0-0. Ianis Stoica, titular în meciul cu ultima clasată din Liga Portugal
17:26
Transferul carierei pentru Joyskim Dawa! Unde este dorit stoperul FCSB, cu o clauză de 5 milioane de euro
16:54
Universitatea Craiova – Metaloglobus 2-1. Oltenii încheie sezonul regular pe primul loc
16:54
Jucător și antrenor român, aflați într-o țară atacată de Iran în războiul cu SUA și Israel: “Au fost bubuituri”
16:46
Conducerea U Cluj s-a lămurit! Andrei Coubiș, transferat definitiv de „șepcile roșii”. Cât a costat mutarea
1 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 2 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 3 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și