EXCLUSIV AS.ro LIVE | Cristina Neagu, comparată cu Michael Jordan. "Amândoi au o competitivitate incredibilă!". Ce are românca în comun cu Messi și Ronaldo

Antena Sport Publicat: 21 decembrie 2020, 8:54

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Cristina Neagu, comparată cu Michael Jordan. "Amândoi au o competitivitate incredibilă!". Ce are românca în comun cu Messi și Ronaldo

Cristina Neagu, lăudată de antrenorul ei de la CSM București, Adi Vasile

Invitat la emisiunea AS.ro LIVE, Adi Vasile a anunțat și de ce se aseamănă Cristina Neagu cu legenda din NBA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adi Vasile: "Cristina Neagu a ajuns cine e cu foarte mult talent și cu foarte multă muncă"

"Am comparat-o pe Cristina Neagu cu Jordan și pentru că eu cunosc mai mult despre perioada Jordan, despre omul Jordan. Pentru mine, Jordan a fost omul pentru care mă trezeam la 3 dimineața să aprind televizorul. A reprezentat o perioadă din cariera mea. 

Într-adevăr, spiritul de competitivitate pe care el și Cristina îl au e incredibil. pentru Neagu, ca și preocupare, handbalul este numărul 1 și își dedică tot timpul pentru acest lucru. Asta face ca ea, cu foarte mult talent și cu foarte multă muncă, ca să poată să ajungă cine e", a declarat Adi Vasile la AS.ro LIVE. 

Dorit de Alexandru Dedu pe banca naționalei României, Adi Vasile este sigur că Neagu are multe lucruri în comun și cu starurile fotbalului mondial, Cristiano Ronaldo și Lionel Messi.

Reclamă
Reclamă

"Trebuie să înțelegem că talentul nu mai este cheia și soluția pentru succes. Cristiano este un produs al muncii, la fel și Messi. Niciodată doar cu talentul lor nu ar fi reușit să facă ce au făcut. Cristina face parte din categoria acestor identități extrem de rare în sport", a precizat antrenorul lui CSM București.

URMARESTE AICI EMISIUNEA INTEGRALĂ AS.RO LIVE CU ADI VASILE

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30

VIDEOSporting – Santa Clara 4-2. Gazdele au făcut spectacol și s-au apropiat de liderul Porto

23:39 3 apr.

Florin Tănase, semnal de alarmă după Botoșani – FCSB 3-2: „Să fie învățătură de minte”

23:26 3 apr.

Darius Olaru, descumpănit după FC Botoșani – FCSB 3-2: „Au marcat din greșelile noastre”

23:22 3 apr.

“Dezastruos!” Mirel Rădoi i-a băgat în şedinţă pe jucători, după FC Botoşani – FCSB 3-2: “Există o vorbă”

23:19 3 apr.

Ironie devastatoare pentru Mirel Rădoi. Au aruncat cu hârtie igienică în el, la Botoșani – FCSB 3-2

23:08 3 apr.

Marius Croitoru a dezvăluit cum a reușit Botoșani să o întoarcă pe FCSB: „Mi-a fost ușor la pauză”

1 EXCLUSIV“Zici că a venit Ceauşescu”. Scandal la spital, după decizia luată în urma infarcturilor lui Mircea Lucescu 2 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 3 UPDATEToate detalii despre starea lui Mircea Lucescu, după infarctul suferit 4 EXCLUSIVPițurcă, după anunțul lui Miruță: „Buget de 15 milioane € și 30.000 de fani” Străinii interesați să investească la Steaua 5 Absenţe importante la Universitatea Craiova pentru meciul cu CFR Cluj 6 Pe lângă Denis Drăguş, FCSB vrea şi un mijlocaş de 3 milioane de euro
Citește și