Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Gabriela Szabo: "Salariile sunt la zi la CSM Bucureşti". Cadou de mărţişor pentru Cristina Neagu!

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 martie 2021, 8:02

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Gabriela Szabo: "Salariile sunt la zi la CSM Bucureşti". Cadou de mărţişor pentru Cristina Neagu!

Gabriela Szabo, detalii despre salariile de la CSM Bucureşti

Cristina Neagu şi celelalte "tigroaice" şi-au primit salariile şi vor rămâne la club. Starurile erau neplătite de mai multe luni şi şi-ar fi putut depune memorii pentru a deveni libere de contract.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabriela Szabo: "Aşteptăm să fie aprobat bugetul la CSM Bucureşti"

"Au fost doi ani foarte grei, din 2019 când bugetul clubului a fost tăiat cu 40%. Apoi a venit pandemia care a schimbat foarte multe lucruri. Acum suntem într-o evaluare continuă şi abia aşteptăm să fie aprobat bugetul. Ne dorim să ştim şi noi în ce buget trebuie să ne încadrăm ca după aceea să dăm drumul la contracte şi la viaţa unui club. 

În acest moment, focusul clar este pe Champions League, echipa de fete. Ne dorim foarte tare să câştigăm şi tilul, dar să şi ajungem în Final Four. La echipa de fete este în acest moment la zi cu salariile, dar la celelalte secţii aşteptăm să ne fie date din partea Primăriei aceste subvenţii, alocaţii…ca să putem să plătim şi să fim la zi", a declarat Gabriela Szabo.

Crina Pintea nu va mai continua la campioana Europei din 2016. Pivotul a semnat deja cu Gyor, echipă pentru care a mai evoluat în stagiunea 2018-2019. Şi Dragana Cvijic şi Bianca Bazaliu au decis să o părăsească pe CSM Bucureşti.

Se anunţă plecări şi la echipa masculină, acolo unde continuă să fie mari probleme financiare. Jucătorii şi staff-ul tehnic sunt neplătiţi de patru luni.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:23

“Îmi făcusem planuri cu el!” Cum a reacționat Gigi Becali după ce Neluțu Varga s-a înțeles cu Karlo Muhar

12:52

Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul

12:44

IFAB a schimbat regula executării penalty-urilor! Modificarea se aplică începând cu meciul Germania – Portugalia

12:22

Neluţu Varga a câştigat duelul cu Gigi Becali! Karlo Muhar se va întoarce la CFR Cluj

11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

11:30

Carlo Ancelotti a readus speranţa la naţionala Braziliei: “Şi-a demonstrat inteligenţa”

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și