Închide meniul

Gabriela Szabo a răbufnit în direct după decizia FRH. ”Este o jignire asupra clubului, una asupra sportivelor noastre”

Dan Roșu Publicat: 18 mai 2020, 19:27

Comentarii
Gabriela Szabo a răbufnit în direct după decizia FRH. ”Este o jignire asupra clubului, una asupra sportivelor noastre”

Gabriela Szabo critică decizia FRH

"Eram la club cu Adrian Vasile când a fost anunţată decizia şi e clar că ne simţim nedreptăţiţi. Din păcate ne simţim aşa, şi am zis că noaptea e un sfetnic bun, iar mâine ne vom intâlni cu toţii inclusiv cu juriştii şi vom contesta probabil decizia la TAS!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

I-am transmis domnului Dedu că eu nu prea înţeleg ce se întâmplă acum în handbal, unde sunt investiţii majore, iar la final să primim asemenea decizii. Cert este că noi ne simţim dezavantajaţi, iar munca unei echipe întregi este târâtă pe jos. Sunt multe obstacole, ne vom ridica şi vom merge mai departe. Dar e clar că este o jignire asupra clubului, ba chiar una asupra sportivelor noastre, şi a tot ce inseamnă acest minunat sport.

Sunt extrem de revoltată şi abia reuşesc să-mi ţin sub control această stare. Am investit enorm, atât energie, cât şi emoţie, iar la final ne trezim cu o asemenea decizie. E greu, într-o democraţie, să venim să criticăm. Mai ales că ştiu ce înseamnă pentru sportivele noastre ce inseamnă să ai un meci în minus şi să pierzi”, a spus fosta mare atletă, pentru Telekomsport.  

Nu avem campioană la handbal în sezonul 2019-2020

Astfel, la feminin, SCM Râmnicu Vâlcea (18 meciuri) şi CSM Bucureşti (17) încheie în această ordine primele două locuri, la egalitate de puncte, 43, despărţite fiind de golaveraj. CS Minaur Baia Mare (18) ocupă locul 3, cu 36 de puncte.

În urma deciziei, SCM Râmnicu Vâlcea va evolua în Liga Campionilor, iar CSM Bucureşti va aştepta decizia EHF privind acordarea unui wild-card pentru aceeaşi competiţie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
Genoa, învinsă clar de Roma. Nicolae Stanciu a privit de pe bancă repriza umilitoare pentru echipa lui Dan Şucu!
23:59 29 dec.
Preparatorul fizic şi antrenorul personal al lui Anthony Joshua au murit în accidentul în care boxerul a fost rănit!
23:59 29 dec.
VIDEOPorto – AVS 2-0. “Dublă” a lui Samu Aghehowa. Liderul din Liga Portugal încheie anul cu o victorie
23:39 29 dec.
EXCLUSIV“Încă nu l-am văzut pe patron” Daniel Pancu a făcut o dezvăluire surprinzătoare şi a dat verdictul despre 2025!
23:13 29 dec.
Real Madrid a intrat în cursa pentru jucătorul de 55 de milioane de euro dorit de Barcelona
22:27 29 dec.
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
1 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 2 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 3 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și