Metz – Gloria Bistrița 28-26, în Liga Campionilor la handbal feminin! Eșec la limită pentru elevele lui Florentin Pera

Alex Ioniță Publicat: 14 septembrie 2024, 20:40

Metz - Gloria Bistrița 28-26, în Liga Campionilor la handbal feminin!

Facebook Gloria Bistriţa

Metz – Gloria Bistrița 28-26, în Liga Campionilor la handbal feminin! Elevele lui Florentin Pera au suferit un eșec la limită, în fața formației din Franța.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Valentini 8 goluri, Bouktit 6, pentru Metz, respectiv Delgado 8, Seraficeanu 6, pentru Gloria.

Metz – Gloria Bistrița 28-26, în Liga Campionilor la handbal feminin!

La debutul în competiţie, Gloria Bistriţa a furnizat surpriza, învingând campioana CSM Bucureşti, cu 30-26. În etapa a III-a, echipa antrenată de Florentin Pera va primi vizita echipei Krim Ljubljana, notează news.ro.

În grupa A s-a mai jucat meciul dintre FTC Budapesta – Podravka 33-24, celelalte programate fiind între Krim – Nykobing Falster Handboldclub şi CSM Bucureşti – Storhamar Handball Elite.

În grupa B a competiţiei joacă şi vicecampioana Rapid Bucureşti.

Primele două clasate în cele două grupe se califică direct în sferturi, iar echipele de pe locurile 3-6 vor evolua în play-off, pentru alte patru locuri disponibile în sferturi, fază în care se va lupta pentru Turneul Final Four de la Budapesta (31 mai – 1 iunie).

Deţinătoarea trofeului este formaţia ungară Gyor ETO, care a câştigat în 2024 al şaselea trofeu.

Liga Campionilor la handbal feminin | Vipers – Rapid 30-30!

Vipers – Rapid 30-30, în Liga Campionilor la handbal feminin. Vicecampioana României a făcut spectacol în Norvegia.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Abbingh 7 goluri, Roberts 5, Hove 4, pentru Vipers, respectiv Kassoma 6, Buceschi 5, Polman 4, Janjusevic 4, pentru Rapid.

Etapa a II-a mai programează, duminică, partidele dintre HC Ludwigsburg – Gyor ETO, Buducnost – Brest şi Team Esbjerg – Odense Handbold, notează news.ro.

n primul meci din grupa B, Rapid Bucureşti a învins Buducnost, cu 32-27, iar în următoarea rundă va întâlni HC Ludwigsburg, pe teren propriu, în 22 septembrie.

În grupa A evoluează şi formaţiile CSM Bucureşti şi Gloria Bistriţa.

Ce rezultat va fi la CFR Cluj - FCSB?

Când pot debuta la Rapid noile achiziții! Anunțul lui Viorel Moldovan: „Sunt foarte mulțumit!”

22:37

Denis Alibec, scandal cu Narek Grigoryan în prima repriză din Petrolul – Farul! Gică Hagi a reacționat imediat

22:15

Antrenorul lui Panathiaikos i-a pus gând rău rivalei PAOK! Vrea să rupă „blestemul” de pe Toumba: „Asta e motivația noastră!”

21:59

LIVE VIDEOBenfica – Santa Clara ACUM, în AntenaPLAY. Oaspeții au deschis scorul în primul minut

21:50

VideoVasco Lopes, gol din „foarfecă” în AVS – Rio Ave! Execuția care l-a lăsat „mască” pe portarul advers!

21:11

Dorinel Munteanu, atac la adresa arbitrilor după 0-0 cu Buzău. A „luat foc” după eliminarea lui Stevanovic: „Nu suntem la balet!”

1 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45) 2 „E absolut de neînţeles” Scoţienii l-au criticat dur pe antrenorul lui Rangers după ce au aflat decizia lui Ianis Hagi! 3 VIDEOJoshua Durksen a câştigat sprintul din Formula 2 de la Baku, LIVE în AntenaPLAY! Cursa principală e duminică (10:35) 4 Dinamo – Unirea Slobozia 1-0. Cîrjan a adus victoria echipei lui Kopic. „Câinii” au ajuns pe locul 3 în Liga 1! 5 Aston Martin se transformă în “Red Bull 2.0”. Opinia lui Adrian Georgescu 6 Un jucător de la naţională e OUT în mandatul lui Mircea Lucescu! Ce i-a transmis selecţionerul României