România – Serbia 37-28! Victorie la scor pentru „tricolore” în primul test adevărat de la Campionatul Mondial!

Dan Roșu Publicat: 3 decembrie 2023, 20:23

România – Serbia 37-28! Victorie la scor pentru „tricolore în primul test adevărat de la Campionatul Mondial!

România - Serbia LIVE TEXT

Crina Pintea, în România - Chile 44-19 - Facebook FR Handbal

• România – Serbia 37-28
  • România a obţinut calificarea în grupele principale cu cel puţin două puncte

România – Serbia 37-28. „Tricolorele” nu au avut nicio emoţie în al doilea meci al Grupei E a Campionatului Mondial, obţinând calificarea în grupele principale cu cel puţin două puncte.

Pentru România urmează duelul cu Danemarca, ce se va disputa în deplasare pentru „tricolore”. Danezele vor evolua acasă, în faţa propriilor fani.

România – Serbia 37-28 LIVE TEXT

Min. 58: România – Serbia e acum 35-27. Victoria „tricolorelor” este deja sigură.

Min. 55: România – Serbia e acum 34-25! Diferenţă de nouă goluri pentru România

Min. 51: România – Serbia e acum 30-23. „Tricolorele” sunt foarte aproape de a obţine o nouă victorie la Campionatul Mondial

Min. 45: România – Serbia e acum 26-21. „Tricolorele” menţin diferenţa de 5 goluri

Min. 35: Buceschi transformă o lovitură de la 7 metri şi conducem din nou cu 5 goluri diferenţă. E 21-16 pentru România

Min. 1: A început partida!

România a defilat în faţa Chile, 44-19, meci care îi va aduce, cel mai probabil, prezenţa în grupele principale, acolo unde ajung primele trei echipe din fiecare grupă. În ultimul meci, vom întâlni Danemarca, pe 5 decembrie.

România, fără Cristina Neagu

Chiar dacă şi-a reluat antrenamentele, Cristina Neagu are şanse foarte mici să evolueze împotriva Serbiei. Cristina Laslo a explicat cât de greu le este tricolorelor fără interul stânga pe teren.

„Da, pot să spun că am o responsabilitate în plus faţă de celelalte jucătoare şi sper ca împreună cu fetele să ne facem treaba şi să aducem puncte multe.

Cristina este cu noi, ne susţine, dar atâta timp cât nu e 100%, nu poate să evolueze. Noi ne dorim să revină cât mai repede, să fie sănătoasă şi să se poată antrena la capacitate maximă. Starea ei este incertă şi ne dorim să revină cât mai repede şi să fie sănătoasă.

Îmi doresc să ajungem acolo şi cred că echipa României are acest potenţial, să ajungă în sferturile de finală”, a spus Cristina Laslo, citată de fanatik.ro.

Lotul României pentru Campionatul Mondial 2023

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

feb.
23:55
Mihai Stoica a anunţat „aroganţa supremă” pentru rivalii de la Rapid: „Mi-aş dori să luăm titlul în Giuleşti! Ar fi frumos!”
22
feb.
23:33
Dan Şucu a fost comparat cu Gigi Becali în „scandalul omeniei” din Liga 1: „Face exact ca el! M-am amuzat!”
22
feb.
23:30
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo
22
feb.
22:54
Naţionala României de baschet, umilinţă istorică cu Luxemburg după ce a condus cu 23 de puncte în ultimul sfert
22
feb.
22:44
VideoIntrare horror în Liga Campionilor Asiei! Şi-a lovit adversarul cu piciorul în cap şi l-a tăiat cu crampoanele
22
feb.
22:27
Prima reacţie a lui Torje, după ce şi-a înjurat un adversar de „morţi”: „Aşa e la fotbal, ne mai înjurăm. Mi-am cerut scuze!”
22
feb.
22:02
Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2: „Când înjuri de morţi e mai nasol!”
22
feb.
22:00
VIDEOAl Ittihad şi Al Hilal s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor Asiei! Spectacol total în AntenaPLAY
România - Serbia LIVE VIDEO în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 19 feb., 12:00
România – Serbia a fost în AntenaPLAY! Tricolorele s-au calificat în optimile Campionatelor Mondiale pe echipe
Cristina Neagu a atins o bornă fabuloasă în Champions League!
Handbal • 18 feb., 17:01
Cristina Neagu a atins o bornă fabuloasă în Champions League! CSM Bucureşti a ratat însă calificarea directă în sferturile Ligii
Cine este persoana care s-a opus organizării unui meci de retragere pentru Cristina Neagu!
Handbal • 18 feb., 13:13
Extra • 8 feb., 11:55