Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

”La noi zboară elefanții pe stradă :)” Cătălin Burlacu, genial la un summer camp în Italia: ”Eram ca un kenyan în Rusia, venit să joace hochei :)”

Antena Sport Publicat: 4 decembrie 2021, 11:49

Comentarii

Cătălin Burlacu susține că a investit foarte mult în el pentru a ajunge la nivelul pe care l-a avut. Actualul manager general de la Federația Română de Baschet mergea separat la unul dintre cele mai bune summer camp-uri de baschet din lume. Burlacu a jucat fotbal, înainte de a se apuca de baschet.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătălin Burlacu mergea la summer camp-uri de baschet

Italienii au fost surprinși când au auzit că e român și l-au întrebat dacă se face baschet la noi. Burlacu le-a dat un răspuns genial: ”La noi zboară elefanții pe stradă :)”.

An de an am investit în mine, mergeam la cel mai mare camp, o săptămână de antrenament cu pivoții. Plăteai tot, după care, o săptămână să arați ce poți. Veneau antrenori de peste tot, iar pe margine stăteau manageri, tehnicieni, să își aleagă. Eu eram acolo ca și cum ar fi fost un kenyan în Rusia, să spună că vrea să joace hocei.

M-au întrebat, tu ce vrei? Am zis că vreau să joc baschet. Păi aveți baschet acolo? Nu, la noi zoboară elefanții pe stradă :). Atunci îl aveam pe Ghiță, noi. El a deschis multe porți. Italia a investit mult în baschet, în acea perioadă, au fost top, mai mereu”, a povestit Cătălin Burlacu la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și