Închide meniul

Leonard Doroftei s-a apucat de afaceri după ce a fost numit cerşetor în România. “Trebuie să fii un adevărat șacal ca să răzbești”

Antena Sport Publicat: 13 octombrie 2021, 10:20

Comentarii
Leonard Doroftei s-a apucat de afaceri după ce a fost numit cerşetor în România. Trebuie să fii un adevărat șacal ca să răzbești

Hepta

“Fac exact ceea ce mi place și asta contează cel mai mult. Pot să spun că sunt un om fericit. Am o familie minunată. Fiul meu, Alex, a terminat Facultatea de Fizică de la Măgurele. Pe perioada studiilor s-a întreținut singur în țară. Mi-a spus că nu are nevoie de nici un ajutor. Este un bun specialist și în computere.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian, băiatul cel mare, lucrează aici, la Montreal, în imobiliare. Câștigă foarte bine, iar Vanessa este încă la școală. Suntem o familie fericită, asta vă pot spune cu siguranță”, a spus Doroftei, citat de prosport.ro.

Leonard Doroftei, umilit în România

Leonard Doroftei a ajuns la profesioniști în anul 1997 și s-a retras din box în 2004, având un palmares impresionant. 24 de meciuri, 22 de victorii, o remiză și o înfrângere este bilanțui său. Chiar şi aşa, după 22 de seri şi dimineţi memorabile, el se consideră umilit în România.

“N-aș fi plecat niciodată. Dar acolo trebuie să fii un adevărat șacal ca să răzbești. M-a durut când, la un moment dat, parcă eram considerat un cerșetor. Și n-am cerut niciodată cuiva ceva. Dar pe banii tăi să fi văzut așa, e dureros.

Eu cred că dacă dacă vin acum în țară, nu mai plec. Atât de mult îmi lipsesc oamenii de acolo. Atât de mult îi iubesc pe românii mei. Bine măcar că aici, în Canada, sunt înconjurat de români. Mă simt că acasă”, a mai spus Doroftei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:39
EXCLUSIVIonuţ Lupescu vrea să o vadă pe Dinamo campioană, înainte de construcţia noului stadion: “Să ia şi anul acesta”
10:23
Accidentare la FCSB, înaintea meciului cu Dinamo Zagreb. Ce jucător s-a accidentat şi nu va face deplasarea
10:07
Gabriela Ruse, prima reacţie după calificarea în turul trei la Australian Open: “Am avut noroc a treia oară”
9:50
Ce sumă uriaşă a câştigat Gabriela Ruse, după o nouă victorie clară la Australian Open
9:41
Gabriela Ruse, victorie uriaşă şi cea mai mare performanţă a carierei la Australian Open
9:17
Fabio Capello nu a menajat Interul lui Chivu după eşecul cu Arsenal
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și