Madison Chock şi Evan Bates, lideri în proba de dans după programul ritmic. Campionatul Mondial de Patinaj Artistic e LIVE în AntenaPLAY

Dan Roșu Publicat: 24 martie 2023, 12:36

Comentarii
Madison Chock şi Evan Bates, lideri în proba de dans după programul ritmic. Campionatul Mondial de Patinaj Artistic e LIVE în AntenaPLAY

Madison Chock şi Evan Bates, la Campionatul Mondial de Patinaj Artistic / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Madison Chock şi Evan Bates sunt lideri în proba de dans după programul ritmic al concursului de dans pe gheaţă. Campionatul Mondial de Patinaj Artistic e LIVE în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu 91,94 puncte, experimentatul duo din Statele Unite i-a devansat pe rivalii canadieni Piper Gilles şi Paul Poirier, de asemenea favoriţi, clasaţi pe poziţia a treia, cu 87,34 puncte.

Madison Chock şi Evan Bates, lideri în proba de dans după programul ritmic

Italienii Charlene Guignard şi Marco Fabbri, campionii europeni en titre, s-au intercalat între cele două cupluri nord-americane, ocupând locul secund, cu 88,21 puncte.

“A fost pur şi simplu uimitor să simţim energia din partea publicului, să vedem mii şi mii de oameni în jurul nostru încurajându-ne şi dându-ne o energie atât de distractivă”, a spus Madison Chock.

Bates şi Chock, care patinează împreună din sezonul 2011-2012, au deja în palmares trei medalii mondiale, argint în 2015 şi bronz în 2016 şi 2022, iar acum luptă pentru primul lor aur.

Reclamă
Reclamă

Clasamentul probei de dans pe gheaţă după programul ritmic:
1. Madison Chock/Evan Bates (SUA) 91,94 puncte
2. Charlene Guignard/Marco Fabbri (Italia) 88,21
3. Piper Gilles/Paul Poirier (Canada) 87,34

Julia Sauter, cel mai bun rezultat al sezonului

Julia Sauter a reuşit cel mai bun rezultat al sezonului, la programul liber al Campionatului Mondial de Patinaj Artistic, transmis în direct în AntenaPLAY.

Românca a intrat pe gheaţă la programul scurt şi a obţinut un punctaj de 109,60. Până acum, cel mai bun rezultat al Juliei fusese 104.08, în noiembrie 2022, la Trofeul John Wilson. De asemenea, şi timpul total, 165.62, e cel mai bun al stagiunii, faţă de 160,42, la Campionatul European.

Reclamă

Sauter a acumulat 56,02 puncte la programul scurt şi a fost clasată pe locul 22. Prima poziţie a fost ocupată de Kaori Sakamoto, cu 79,24 puncte, aceasta fiind urmată de Haein Lee, cu 73,62 puncte şi de Mai Mihara (73,46 puncte).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:10

LIVE VIDEOArgentina – Elveţia 3-1, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Gol excepţional în prelungiri

5:50

VideoEmbolo, eliminat după o simulare grosolană în Argentina – Elveţia! A început să plângă după ce a văzut roşu

4:50

Tatăl lui Erling Haaland nu s-a mai abţinut după controversele uriaşe din Norvegia – Anglia: “Bravo arbitrului”

3:47

„Așa, și?” Jude Bellingham, reacție sfidătoare după ce Thomas Tuchel a făcut praf naționala Angliei

3:39

Comunicatul FIFA după controversa uriaşă de la Norvegia – Anglia 1-2

3:21

VideoFrustrarea lui Erling Haaland! Starul Norvegiei, la pământ după ce a fost scos de pe teren

1 Gigi Becali s-a pomenit cu banii în cont de la Mirel Rădoi. Gestul neaşteptat al tehnicianului oltean 2 FotoGata! Simona Halep şi-a scos în lume iubitul milionar. Surprinşi lângă Kate Middleton, la Wimbledon! 3 Vladislav Blănuță, gata să plece de la Dinamo Kiev! Clubul care l-a convins pe român 4 Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1 5 FotoErling Haaland, dat de gol de iubita sa: “E puțin jenant că spun asta”. Ce fac cei doi într-o seară obișnuită 6 Mihai Rotaru nici n-a vrut să audă! Oferta de 2,2 milioane de euro refuzată pe loc de Universitatea Craiova
Citește și