Închide meniul

A doua bombă biologică din cauza Covid-19. Câți oameni au decedat în urma unui meci din Liga Campionilor

Antena Sport Publicat: 24 mai 2020, 17:24

Comentarii
A doua bombă biologică din cauza Covid-19. Câți oameni au decedat în urma unui meci din Liga Campionilor

A doua bombă biologică din cauza Covid-19. Câți oameni au decedat în urma unui meci din Liga Campionilor

Potrivit jurnaliștilor de la Mundo Deportivo, în urma acelui meci s-a deschis o anchetă și rezultatul a fost unul înfiorător. Nu mai puțin de 41 de oameni au decedat după contacte directe sau indirecte între spectatori.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Numărul cazurilor de coronavirus a crescut simțitor în Anglia

După încheierea partidei dintre Liverpool și Atletico Madrid, autoritățile au anunțat o creștere vizibilă a cazurilor de coronavirus în Marea Britanie. 

Matthew Ashton a spus că meciul de fotbal a cauzat o sporire numărului de cazuri de Covid-19 în orașul Liverpool. Pentru respectivul eveniment în Anglia s-au deplasat 3.000 de suporteri spanioli, asta în timp ce în Peninsula Iberică se anunțase stare de urgență.

În Marea Britanie s-au înregistrat 259.559 de cazuri de Covid-19 și s-au înregistrat peste 36.000 de decese.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:30
Farul – FCSB 1-2. Gură de oxigen pentru Elias Charalambous. Speranţe de play-off!
22:09
Primire neaşteptată pentru Florin Tănase la Ovidiu! A fost jignit de fanii Farului în timpul meciului cu FCSB: “Sifonule”
22:00
LIVE SCOREPisa – Inter 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, prima victorie după două înfrângeri. Răzvan Marin a intrat la pauză cu Panathinaikos
21:54
Adrian Georgescu: McLaren și-a bătut cuie-n talpă
21:50
Milionarul care merge cu autobuzul, surprins lângă Gică Hagi la Ovidiu. Se pregăteşte o colaboare?
21:46
S-a trezit „gigantul adormit”: a luat titlul și va juca în Champions League, după ce a fost aproape de faliment
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 Patronul cu care Mircea Lucescu a făcut istorie cumpără un club din Liga 1. “Discuţii avansate” 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 4 Câţi bani a încasat Ronaldinho pentru meciul jucat la Iaşi, contra legendelor României. Suma incredibilă 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său!
Citește și