Închide meniul
Foto

Cât de frumoasă este fata făcută de Ion Țiriac la 57 de ani. Ioana va moșteni un imperiu financiar de miliarde de dolari!

Antena Sport Publicat: 23 februarie 2023, 17:49

Cât de frumoasă este fata făcută de Ion Țiriac la 57 de ani. Ioana va moșteni un imperiu financiar de miliarde de dolari!

Profimedia

Cât de frumoasă este Ioana Țiriac, fata făcută de Ion Țiriac la 57 de ani. Tânăra care arată uimitor este o prezență discretă în România. Totuși, va moșteni un imperiu financiar uriaș, de miliarde de dolari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioana este unul dintre cei trei copii oficiali ai fostului mare jucător de tenis. Singura fiică a lui Ion Țiriac a absolvit, anul trecut, Facultatea de Economie din Miami. Mama ei, Sophie Ayad, este considerată a fi marea iubire a celui mai bogat român. Potrivit Forbes, Țiriac are o avere de 2 miliarde de dolari și a revenit pe primul loc în topul bogaților din țara noastră.

Cât de frumoasă este Ioana Țiriac, fata făcută de Ion Țiriac la 57 de ani

Ion Țiriac are 83 de ani și a fost căsătorit o singură dată. Fosta handbalistă Erika Braedt i-a fost soție între 1963 și 1965. Pe Ion Ion Țiriac l-a făcut cu Mikette von Issenberg, iar Sophie Ayad i-a dăruit doi copii, pe Ioana și Karim.

Ion Țiriac și Sophie s-au cunoscut la Munchen, în 1994, atunci când miliardarul român avea mai multe afaceri în Germania. Au trăit nouă ani o poveste de dragoste. Ion Țiriac a făcut-o pe Ioana la vârsta de 57 de ani și are cu ce se mândri. Tânăra care va împlini 26 de ani în luna iulie este de o frumusețe răpitoare (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS) și a ajuns să fie asemănată cu Kim Kardashian!

Ioana are 27.000 de urmăritori pe rețelele sociale. Primește cuvinte uriașe la fiecare imagine pe care o postează. “Deosebit de frumoasă“, “Superbă“, “Arăți minunat“, sunt doar câteva dintre comentariile pe care le-a primit fiica lui Ion Țiriac.

Reclamă
Reclamă
View this post on Instagram


A post shared by @ioana_tiriac

Ion Tiriac a dezvăluit că are 30 de copii neoficiali

Ion Ţiriac a uimit pe toată lumea. A anunțat că l-a depăşit pe Cristi Borcea nu doar la avere, ci şi la copii. Magnatul a fost cel care a făcut dezvăluiri absolut incredibile despre numărul copiilor pe care i-ar avea.

Reclamă

Ţiriac a afirmat, într-un interviu acordat pentru un site argentinian, că are 33 de copii. Acesta a fost căsătorit o singură dată și are trei copii legitimi, dar și alți 30 nerecunoșcuți, după cum susține chiar el.

Am trei copii oficiali și 30 neoficiali. Cred că merită cu toții să aibă dreptul la aceeași parte (din avere – n.red.) .”, a declarat Țiriac, conform rosario3.com, în urmă cu ceva timp.

Mai mult, fostul jucător de tenis şi antrenor a spus clar că le va lăsa celor 33 de copii toată averea sa. Este conștient că fiecare trebuie să înveţe să îşi facă un rost în viaţă. „Dacă le cade totul din cer, vor avea unele dizabilităţi”, a mai spus Ţiriac.

Ce a spus Sophie Ayad despre Ion Ţiriac

Sophie Ayad a avut mereu numai cuvinte de laudă la adresa fostului jucător de tenis. Jurnalista originară din Egipt a asigurat că Ion Ţiriac este un “tată grozav”.

Le datorez totul mai întâi tatălui meu și apoi lui Ion. Sunt cele mai influente două persoane din viața mea. Sunt pentru totdeauna recunoscătoare. Ion este una dintre cele mai strălucitoare minți pe care le-am putea întâlni și îi sunt datoare pe atât de multe planuri.

Nu știu dacă Ion a învățat ceva de la mine, dar sper că i-am adus oarecare fericire (…) Îl iubesc pe Ion, nu este doar un tată grozav, ci și un prieten adevărat. Am avut momente dificile, chiar foarte dificile, dar el a fost mereu acolo pentru mine și pentru copii”, spunea în trecut Sophie pentru gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și