Închide meniul

Ce i s-a întâmplat frumoasei Laurette când a fost la o biserică românească din Paris

Antena Sport Publicat: 29 martie 2023, 9:59

Laurette Atindehou a povestit că românii din Paris o recunosc pe stradă și că mulți o opresc pentru poze sau pentru a sta de vorbă cu ea. Asta s-a întâmplat chiar și într-o duminică, la o biserică românească.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vedeta de 39 de ani s-a despărțit de fotbalistul Magaye Gueye. Laurette Atindehou s-a mutat temporar la Paris, împreună cu fiica sa, și se gândește serios să rămâne definitiv acolo.

Ce i s-a întâmplat frumoasei Laurette când a fost la o biserică românească din Paris

”Nu mă așteptam să fie atât de mulți români stabiliți în Franța. Am înțeles însă că nu sunt deloc puțini atunci când am fost salutată pe stradă. Dar, mai ales, după ce am fost duminica, la bisericuța românească de acolo.

Oamenii m-au salutat cu căldură, ba chiar am făcut fotografii împreună și am stat mult timp de vorbă despre una sau alta! E puțin diferit să fii vedetă în Franța, față de România, asta puteți fi siguri!”, a spus Laurette Atindehou, citată de playtech.ro.

Laurette Atindehou a trecut recent printr-o dramă amoroasă. Superba mulatră urma să se căsătorească cu Magaye Gueye, fostul jucător de la Dinamo București. În cele din urmă, cei doi au luat-o pe drumuri diferite.

Reclamă
Reclamă

Ce face frumoasa Laurette în Franţa

Laurette, poreclită „prietena de suflet” a lui Ion Țiriac, a trecut repede peste separare, iar acum se bucură de viața din Franța. Vedeta a explicat că se simte minunat la Paris, alături de micuța Serena.

„Momentan, locuiesc în Franța însă vin de câte ori este nevoie în România pentru anumite proiecte. Mă gândesc serios la mutarea mea în Paris deoarece mi-am făcut prieteni, oamenii sunt fără interes. Mă regăsesc și mă simt minunat acolo. Avem un frumos apartament în care locuim și suntem foarte fericite, eu și fiica mea.

Anul acesta voi avea un proiect TV, lucru care face ca eu să mai stau o perioadă în România urmând apoi să plec din nou, pentru a urma cursurile unei școli de masaj și înfrumusețare corporală în Paris”, a spus frumoasa Laurette, citată de ciao.ro.

Reclamă

Recent, Laurette a vorbit şi despre eşecurile din viaţa amoroasă şi spune că nu are ghinion.

„Nu cred că am ghinion, așa este cursul vieții. Cred că Dumnezeu are pentru fiecare persoană ceva pus deoparte iar eu cred că încă nu am reușit să îmi cunosc sufletul pereche însă nu regret nimic din alegerile mele pentru că atunci când iubesc, iubesc cu toată voința mea.

Nimic nu este întâmplator și cred că fiecare om vine și pleacă din viața ta sau a noastră atunci când și-a terminat misiunea. De la fiecare om din viața noastră avem câte ceva de învățat iar eu am învățat că iubirea de sine e cea mai importantă și că trebuie să îți acorzi ție iubire și nu altora„, a mai spus Laurette.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:51

“Este o veste bună” Florin Prunea a dat verdictul, după ce Costel Gâlcă a ajuns la Rapid!

18:18

Simone Inzaghi pleacă de la Inter şi semnează cu Al-Hilal! Anunţul făcut de Fabrizio Romano

18:11

Ianis Zicu este noul antrenor de la Farul Constanța

18:08

Daniel Bîrligea, mesaj de luptă înainte de meciul cu Austria: “Vrem să aducem României calificarea la Mondial”

17:58

Bruno Fernandes a refuzat milioanele arabilor! Starul de la Manchester United i-a spus NU lui Al-Hilal

17:50

Mircea Lucescu s-a implicat personal în unul dintre transferurile acestui mercato din Liga 1!

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și