Video

Darius Olaru a fost “luat la ţintă” de un jucător din Andorra! Rebes a fost eliminat după două faulturi în doar 3 minute la mijlocaşul României

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 martie 2023, 23:29

Comentarii

Darius Olaru, în tricoul naţionalei României / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Darius Olaru a fost “luat la ţintă” de un jucător din Andorra. Rebes a fost eliminat după două faulturi comise în doar 3 minute asupra lui Darius Olaru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La scorul de 2-0 pentru România, jucătorii celor din Andorra au cedat nervos. Rebes a fost eliminat după ce a încasat două cartonaşe galbene în doar 3 minute.

Darius Olaru a fost “luat la ţintă” de un jucător din Andorra

În minutul 58, Rebes a primit primul cartonaş galben după o intrare întârziată la Darius Olaru, După numai 3 minute, Rebes l-a fault din nou pe Olaru, iar arbitrul Bel D i-a arătat al doilea cartonaş galben.

Dennis Man, lovit teribil în finalul primei reprize

Dennis Man a fost lovit teribil în finalul primei reprize a meciului din Andorra. El a ieşit de pe teren cu multe zgârieturi. În minutul 40, Man a fost lovit de Llovera şi a rămas întins pe gazon.  Arbitrul partidei nu i-a arătat nici cartonaşul galben jucătorului din Andorra, care ar fi fost astfel eliminat.

Man a continuat să joace în meciul transmis de Antena 1 şi în AntenaPLAY, dar, când a ieşit de pe teren, şi-a dat jos apărătoarea, iar imaginile au fost destul de dure, cu tibia plină de urme de la crampioanele adversarului.

Reclamă
Reclamă

România a mai trimis o dată mingea în poarta Andorrei, 5 minute mai devreme. Golul lui Alibec a fost însă atunci anulat pe motiv de ofsaid.

Marius Marin, prima reacție după rezultatele din grupa României

Marius Marin a oferit prima reacție după rezultatele din grupa României. Belarus a fost zdrobită de Elveția, scor 0-5, în timp ce Israel și Kosovo au remizat, scor 1-1.

Mijlocașul României a concluzionat că aceste rezultatele sunt foarte avantajoase pentru noi, dar preferă să rămână focusat pe meciul cu Andorra, primul pentru noi în această campanie de calificare.

Reclamă

„Este un nou început de drum pentru noi, pentru această generație, suntem foarte încrezători și sperăm ca în seara asta să aducem cele 3 puncte pe care ni le dorim cu toții. Având în vedere că Israel a făcut egal cu Kosovo, este un rezultat care ne avantajează, dar nu trebuie să ne gândim la asta. Avem un meci foarte important cu Andorra și trebuie să luăm cele 3 puncte.

Grupe ușoare nu mai există de foarte mulți ani, pentru că fiecare echipă națională dă totul pentru țara sa. S-a schimbat puțin fotbalul în ultimii ani. Important e să luăm meci cu meci. Este un meci accesibil totuși, având în vedere lotul și lista jucătorilor, dar nu trebuie să ne uităm la asta. Trebuie să intrăm de la început decisivi.

O sa ne ajute foarte mult suporterii azi, e important să ai fanii alături de tine. Când te apuci de fotbal, cel mai mare vis este să îmbraci tricoul echipei naționale. Să particip la un turneu final ar fi cea mai mare realizare de până acum”, a declarat Marius Marin pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:08

Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!

11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și