Video

Darius Olaru a fost „luat la ţintă” de un jucător din Andorra! Rebes a fost eliminat după două faulturi în doar 3 minute la mijlocaşul României

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 martie 2023, 23:29

Darius Olaru, luat la ţintă în Andorra - România 0-2

Darius Olaru, în tricoul naţionalei României / Profimediaimages

• Darius Olaru a fost „luat la ţintă” de un jucător din Andorra
  • Rebes a fost eliminat după două faulturi comise în doar 3 minute

Darius Olaru a fost „luat la ţintă” de un jucător din Andorra. Rebes a fost eliminat după două faulturi comise în doar 3 minute asupra lui Darius Olaru.

La scorul de 2-0 pentru România, jucătorii celor din Andorra au cedat nervos. Rebes a fost eliminat după ce a încasat două cartonaşe galbene în doar 3 minute.

Darius Olaru a fost „luat la ţintă” de un jucător din Andorra

În minutul 58, Rebes a primit primul cartonaş galben după o intrare întârziată la Darius Olaru, După numai 3 minute, Rebes l-a fault din nou pe Olaru, iar arbitrul Bel D i-a arătat al doilea cartonaş galben.

Dennis Man, lovit teribil în finalul primei reprize

Dennis Man a fost lovit teribil în finalul primei reprize a meciului din Andorra. El a ieşit de pe teren cu multe zgârieturi. În minutul 40, Man a fost lovit de Llovera şi a rămas întins pe gazon.  Arbitrul partidei nu i-a arătat nici cartonaşul galben jucătorului din Andorra, care ar fi fost astfel eliminat.

Man a continuat să joace în meciul transmis de Antena 1 şi în AntenaPLAY, dar, când a ieşit de pe teren, şi-a dat jos apărătoarea, iar imaginile au fost destul de dure, cu tibia plină de urme de la crampioanele adversarului.

România a mai trimis o dată mingea în poarta Andorrei, 5 minute mai devreme. Golul lui Alibec a fost însă atunci anulat pe motiv de ofsaid.

Marius Marin, prima reacție după rezultatele din grupa României

Marius Marin a oferit prima reacție după rezultatele din grupa României. Belarus a fost zdrobită de Elveția, scor 0-5, în timp ce Israel și Kosovo au remizat, scor 1-1.

Mijlocașul României a concluzionat că aceste rezultatele sunt foarte avantajoase pentru noi, dar preferă să rămână focusat pe meciul cu Andorra, primul pentru noi în această campanie de calificare.

„Este un nou început de drum pentru noi, pentru această generație, suntem foarte încrezători și sperăm ca în seara asta să aducem cele 3 puncte pe care ni le dorim cu toții. Având în vedere că Israel a făcut egal cu Kosovo, este un rezultat care ne avantajează, dar nu trebuie să ne gândim la asta. Avem un meci foarte important cu Andorra și trebuie să luăm cele 3 puncte.

Grupe ușoare nu mai există de foarte mulți ani, pentru că fiecare echipă națională dă totul pentru țara sa. S-a schimbat puțin fotbalul în ultimii ani. Important e să luăm meci cu meci. Este un meci accesibil totuși, având în vedere lotul și lista jucătorilor, dar nu trebuie să ne uităm la asta. Trebuie să intrăm de la început decisivi.

O sa ne ajute foarte mult suporterii azi, e important să ai fanii alături de tine. Când te apuci de fotbal, cel mai mare vis este să îmbraci tricoul echipei naționale. Să particip la un turneu final ar fi cea mai mare realizare de până acum”, a declarat Marius Marin pentru Antena Sport.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

0:46 Ce i-a putut spune Xavi lui Istvan Kovacs, la finalul meciului Barcelona – PSG 1-4. Arbitrul român, făcut praf 0:08 VIDEOFamalicao – Sporting Lisabona 0-1 a fost în AntenaPLAY. „Leii” au făcut un pas uriaş în lupta la titlu din Liga Portugal 16
23:55
PSG – Borussia Dortmund, prima semifinală din Champions League! Barcelona şi Atletico, OUT! Meci de „foc” pentru Istvan Kovacs
16
23:50
VIDEOSouthampton – Preston 3-0 a fost în AntenaPLAY. „Sfinţii” încă speră la promovarea directă în Premier League
16
23:35
Xavi, eliminat şi el de Istvan Kovacs, în Barcelona – PSG! Antrenorul catalanilor şi-a ieşit din minţi
16
23:15
Istvan Kovacs, decizie controversată în Barcelona – PSG! Românul, pus „la zid” de spanioli, după ce l-a eliminat pe Araujo
16
23:05
Istvan Kovacs nu l-a iertat pe Kylian Mbappe, după golul marcat de PSG! Decizia arbitrului român l-a şocat pe starul parizienilor
16
22:48
Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru
16
22:39
Boris Becker cere timp pentru Simona Halep, după revenirea în circuitul WTA! Ce şanse îi dă pentru a câştiga un Grand Slam
16
21:28
Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid! „Şumi”, în pole-position să-i ia locul lui Cristiano Bergodi
Gigi Becali a vrut să îl scoată de pe teren, dar s-a răzgândit în ultimul moment: "Merită respect!". A lansat un avertisment
Liga 1 • 15 apr., 8:56
Gigi Becali a vrut să îl scoată de pe teren, dar s-a răzgândit în ultimul moment: „Merită respect!”. A lansat un avertisment
Tenis • 14 apr., 16:33
Câţi bani vor primi tenismenele României pentru calificarea la turneul final BJK Cup şi cât ia Federaţia: „Înţelegerea e clară”
WTA • 14 apr., 10:07
Elina Svitolina le-a făcut o promisiune ucrainenilor, după înfrângerea cu România de la BJK Cup: „Aşa vom fi data viitoare!”
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup
Tenis • 14 apr., 8:53
FOTO
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup! Cu cine vor lupta tricolorele pentru supremaţie
Tenis • 14 apr., 8:35
Ana Bogdan, după calificarea miraculoasă a României la turneul final Billie Jean King Cup: „Am făcut-o pentru România”