Închide meniul

Gigi Becali i-a dat o avere unui nevoiaș: “Era un amărât, într-o căruță, cu un măgăruș”. Milionarul a ajuns chiar și să se împrumute după ce a scos din buzunar o sumă uriașă

Antena Sport Publicat: 7 februarie 2022, 9:31 / Actualizat: 10 februarie 2022, 15:53

Comentarii
Gigi Becali i-a dat o avere unui nevoiaș: Era un amărât, într-o căruță, cu un măgăruș. Milionarul a ajuns chiar și să se împrumute după ce a scos din buzunar o sumă uriașă

Colaj Hepta

Tânărul Gigi a văzut o căruță cu un măgăruș și nu a stat pe gânduri. A păstrat doar 200 de lei și i-a dat bărbatului 2800 de lei, pentru a se pune pe picioare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gestul uriaș făcut de Gigi Becali pentru un necunoscut

”Odată, plecam la mare și avem 3.000 de lei, erau bani mulți, pe vremea lui Ceaușeșcu. Și am văzut o căruță, cu un om și cu un măgăruș. Era amărât. Am oprit mașina, am ținut eu 200 și i-am dat lui 2800.

M-am dus la Constanța și m-am împrumutat de la niște prieteni. Vezi cum este milostenia? Dragostea nu are unitate de măsură. Nu e ceva care poate fi măsurat”, a spus Gigi Becali, într-un interviu acordat pentru Trinitas.

Te-ar putea interesa și: Iluzie optică virală. Crezi că găsești cele două bufnițe din imagine? Unde se ascund păsările, de fapt

Citeşte şi: Preţul caselor din satul Rotunda a explodat după licitaţie. Cu cât s-au vândut cele estimate la 246 de euro

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, donație uriașă. A scos 450.000 de euro din conturi

Gigi Becali a făcut declarații surprinzătoare când a fost întrebat ce avere are. Patronul lui FCSB a oferit un interviu pentru jurnaliștii celebrului cotidian The New York Times și i-a surprins pe americani. Omul de afaceri se consideră mai bogat chiar și decât Bill Gates, cel care are o avere estimată la 130 de miliarde de dolari.

„Eu am dat un interviu la New York Times. Și au venit aici și m-au întrebat… le-am spus că sunt cel mai bogat din lume. Ce Bill Gates, ce Rockefeller? Eu sunt cel mai bogat! Păi dacă nu mai avem nevoie… că mă gândesc la moarte.

Bill Gates nu ai văzut că încă mai vrea? Înseamnă că nu e cel mai bogat. Eu nu mai vreau, nu mai am nevoie de mai mult. Eu nu mai am nevoie!„, a dezvăluit Gigi Becali într-un interviu pentru pagina de Youtube a celor de la Trinitas TV.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:28
VIDEOKevin Durant, bornă fabuloasă atinsă în NBA. Starul lui Rockets s-a alăturat unui club select din baschet
10:20
Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi LIVE TEXT (ora 20:00). FCSB, cu ochii în Ardeal. Meci decisiv pentru play-off!
10:13
UPDATEBilel Omrani, prezentat oficial în România! Anunțul clubului: “Transfer confirmat”
9:55
Accidentare greu de privit în Europa League. Un jucător și-a dislocat degetul de la mâna la 90 de grade
9:45
Patronul ajuns în cătuşe în dosarul blaturilor, impresarul lui Adi Mutu? “Să fie de capul lui cu ce a făcut”
9:32
Singura țară colonială care a jucat la Cupa Mondială: căpitanul era medic și purta ochelari pe teren!
1 EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc 2 FotoImplicată într-o afacere de 800 de milioane de euro! Ea este cea mai bogată fată de fotbalist din România 3 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top 4 Gigi Becali, replică la Denis Alibec: “A luat 450.000 de euro și a jucat nici 20 de minute” 5 UPDATEAdus în cătuşe la Parchet, Gabi Matei va fi cercetat sub control judiciar 6 Victor Angelescu a anunţat o revenire miraculoasă la Rapid: “Nu mă aşteptam. Nu mai aveam absolut nicio şansă”
Citește și