Închide meniul

Ion Ţiriac, dezvăluire devastatoare: “Doar dimineaţă costă 2000 de euro! Dacă mai vrei să faci şi ceva, alte 20.000 de euro”

Publicat: 14 mai 2022, 22:00

Comentarii
Ion Ţiriac, dezvăluire devastatoare: Doar dimineaţă costă 2000 de euro! Dacă mai vrei să faci şi ceva, alte 20.000 de euro

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Ion Ţiriac e de părere că FCSB ar trebuie să joace pe stadionul Ghencea. FCSB a făcut cerere pentru a juca pe noul stadion Steaua, însă a fost refuzată de armată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ion Ţiriac e de părere că ar trebuie ca aceste stadioane să fie folosite de echipe şi cluburi, indiferent de sport, pentru a se amortaliza din cheltuieli. Miliardarul a dat exemplul sălii din Cluj, acolo unde costurile de întreţinere sunt uriaşe.

Având în vedere faptul că aceste stadioane au costat nişte bani, foarte probabil că stăpânii sau cei care le-au luat în primire trebuie să-şi facă banii dacă nu înapoi să amortizeze, dar cel puţin să-şi scoată costurile.

Dacă faci o sală ca cea de la Cluj, care a fost facută extraordinar, cu banii care a fost facută. Sala aia când o deschizi dimineaţa te costă 2.000 de euro numai cei 20 care o curaţă. Dacă mai vrei să faci şi ceva, mai faci alte 20.000 de euro pe zi. Având în vedere că aceste stadioane sunt publice, publicul ar trebui să aibă loc să joace acolo”, a spus Ion Ţiriac.

Ion Țiriac, uluit de situația lui Dinamo. „E o catastrofă!”

Ion Țiriac e uluit de situația în care a ajuns Dinamo. Omul de afaceri nu concepe că echipa din Ștefan cel Mare a ajuns aproape de faliment. Țiriac a reacționat și după revenirea anunțată a lui Mircea Lucescu.

Reclamă
Reclamă

Ion Țiriac e uluit de situația în care a ajuns Dinamo. Omul de afaceri nu concepe că echipa din Ștefan cel Mare a ajuns aproape de faliment. Țiriac a reacționat și după revenirea anunțată a lui Mircea Lucescu.

„Nu ştiu multe despre Dinamo, ştiu că nu joacă bine echipa şi că poate să retrogradeze sau a retrogradat. Nu mă implic, fotbalul nu este sportul meu, poate să se facă 100 de stadioane, trebuie să fie şi cineva care să joace pe acel stadion. Nu este tristă situaţia de la Dinamo, este un dezastru, aproape o catastrofă. Sunt acestea două cluburi, Steaua şi Dinamo, care au dat glorie peste 50 de ani„, a spus Ţiriac, citat de Agerpress.

Țiriac a comentat şi posibilitatea revenirii antrenorului Mircea Lucescu la Dinamo, din 2024, odată cu reconstruirea stadionului.

Reclamă

„2024, nu 2240. Bine, domnul Lucescu are dreptul să facă ce doreşte dumnealui, sau ce îi place cel mai mult, însă mă întreb dacă domnul Lucescu, la cei 60 de ani ai săi pe care îi are, nu se gândeşte oarecum să îşi ia şi două-trei ore libere pe zi„, a mai spus fostul mare sportiv.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:13
Marius Marin, după ce s-a ales cu urechea tăiată: “Era de roşu”! Ce i-a spus centralul Michael Oliver
1:08
Denis Drăguș, devastat după ce a primit un “roșu” istoric în Bosnia – România: “Vreau doar să-mi cer scuze”
1:05
Alexandru Chipciu, la pământ după eșecul cu Bosnia: „Nu îmi dau seama cum am putut să pierdem”
0:54
EXCLUSIVValentin Mihăilă îl apără pe Denis Drăguș, după eliminarea din meciul cu Bosnia: „Știu ce este în sufletul lui”
0:47
EXCLUSIVMircea Lucescu s-a revoltat după Bosnia – România 3-1: “E inadmisibil! Nu ştiu cum FIFA permite”
0:38
EXCLUSIVIanis Hagi, revoltat după Bosnia – România: “Nu poți destabiliza jocul așa”. Ce a spus despre scandările rasiste
1 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Gigi Becali, un nou asalt pentru Louis Munteanu. Decizia luată de patronul FCSB 4 Istvan Kovacs, meci cu două goluri anulate şi o eliminare în preliminariile World Cup 2026. Arbitrul român, criticat: “O glumă” 5 Modul inedit prin care Bîrligea și Mihăilă au celebrat golul României cu Bosnia. Au recreat gestul din vestiar 6 România nu mai are nicio șansă la calificarea directă la World Cup 2026. Austria, victorie cu Cipru
Citește și