Închide meniul

Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat român. Cel care l-a depășit face un anunț important. ”Vreau un robot pentru fiecare persoană”

Antena Sport Publicat: 11 aprilie 2020, 10:31

Reclamă
Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat român. Cel care l-a depășit face un anunț important. ”Vreau un robot pentru fiecare persoană”

Daniel Dines, cel mai bogat român

În 2019, fondatorul companiei UiPath a apărut în revista Forbes ca fiind primul miliardar român care se ocupă cu afaceri cu roboți software. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce este UIPath, firma lui Daniel Dines, cel mai bogat român

UIPath este o firmă ce se ocupă cu automatizarea sau formarea de roboți, meniți să înlocuiască forța de muncă umană. El deține în acest moment 20% din companie și are un obiectiv măreț.

”Bill Gates obișnuia să vorbească la Microsoft despre un computer pentru fiecare casă. Eu vreau un robot pentru fiecare persoană. Secretul creșterii rapide este că am avut un fundament bun, o tehnologie bună care a răspuns la nevoile pieței. 

Pe lângă acest lucru, dezvoltarea atât de rapidă are de-a face cu abordarea, cu mentalitatea – noi am crezut cu tărie că putem fi lider global”, spune Dines, citat de substanțial.ro.

În acest moment, UiPath are sediul central pe Park Avenue, din Manhattan, dar și alte 30 de birouri în întreaga lume. Dines se poate lăuda că a angajat directori veniți de la firma uriașe precum Google sau Microsoft. 
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:43

Farul, 3 goluri în 11 minute cu Sepsi! Echipa lui Gică Hagi a făcut spectacol și a revenit de la 0-1

18:40

LIVE SCORESepsi – Farul 1-3. Echipa lui Gică Hagi a reușit „remontada”. A marcat de 3 ori în 11 minute! Dezastru pentru Dorinel Munteanu

18:29

David Popovici s-a retras din finala probei de 100 m liber, de la Campionatele Naţionale: „Mă oftic tare!”

18:16

„Cel mai ofticos om!” Daniel Bîrligea, descris de un fost coechipier! Mesaj despre atacantul de la FCSB

17:57

Santa Clara – Sporting (20:00) și Casa Pia – Porto (22:30) LIVE VIDEO. Continuă lupta în Liga Portugal

17:45

„Nimeni nu ar fi pariat pe noi”. Cristi Chivu, mesaj categoric înainte de Fiorentina – Parma

1 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 2 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 3 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 4 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 5 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA 6 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român
Citește și