
Irinel Columbeanu și Irina Columbeanu / Captură Fiţă cu Adiţă
Irinel Columbeanu a fost descris în șase cuvinte de fiica lui, cea care a venit să îl viziteze în România. În vârstă de 67 de ani, fostul milionar a trăit momente speciale. Irina Columbeanu a venit din Statele Unite și a petrecut timp prețios alături de tatăl ei.
De șaptea ani nu mai apucase Irinel Columbeanu să își vadă fiica pe care o are cu Monica Gabor. El a trecut printr-o perioadă cruntă, după ce și-a pierdut toată averea și a ajuns să locuiască într-un azil. Mulți dintre prieteni l-au “abandonat”, iar Gigi Becali nu a vrut să îl ajute cu bani.
Irinel Columbeanu, descris în șase cuvinte de fiica lui
Irina, cea care urmează să împlinească 18 ani, i-a făcut cea mai mare bucurie. L-a făcut să uite de toate problemele. În cadrul unui interviu, tânăra care locuiește în Malibu l-a descris pe tatăl său într-un mod superb, după vizita în România: “Inteligent, iubitor, foarte politicos și foarte amuzant“.
“De-abia aşteptam să-i sar în brațe! Este același tată inteligent, iubitor, foarte politicos și foarte amuzant. Este tatăl meu aşa cum a fost întotdeauna, iar legătura noastră e neschimbată. Dacă mă întrebi cum mi se pare acum, că au trecut anii, e normal, cu toții îmbătrânim, nu putem face nimic legat de asta“, a declarat Irina Columbeanu pentru okmagazine.ro.
Fiica Monicăi Gabor a dezvăluit și cât de mult a ajutat-o tatăl ei.
“Am vrut să-i mulțumesc pentru tot ce a făcut pentru mine şi să-i spun în faţă că-l iubesc, să petrecem timp împreună, ca să avem şi mai multe amintiri frumoase cu noi doi.
Tata ştie foarte multe limbi străine şi el m-a încurajat să învăț și franceza, și engleza şi sunt foarte recunoscătoare pentru asta. E clar că am moştenit de la el apetenţa pentru limbile străine şi pentru studiu, în general.
El mereu îmi povestește întâmplări din istorie şi sunt mereu fascinante. Cumva, învăţăm împreună, ne place să ne uităm la filme, ne plac cam aceleaşi lucruri şi avem cam acelaşi simţ al umorului. Iar cu mama mă asemăn la faptul că suntem amândouă în zodia Capricornului, suntem empatice, intuitive și avem compasiune. Și toți trei avem în comun setea de a învăța“, a mai spus Irina.
