Închide meniul
Foto

Milionarul care ia 3 pensii, pe urmele românului care e coproprietar la “cel mai tare restaurant din Dubai”. Afacere de milioane

Publicat: 6 februarie 2024, 22:48

Comentarii
Milionarul care ia 3 pensii, pe urmele românului care e coproprietar la “cel mai tare restaurant din Dubai”. Afacere de milioane

Dumitru Dragomir şi Cosmin Olăroiu / Colaj AS.ro/Libertatea

Milionarul care ia 3 pensii calcă pe urmele românului care e coproprietar la “cel mai tare restaurant din Dubai”. Dumitru Dragomir pregăteşte o afacere de milioane de euro, inspirată de la Cosmin Olăroiu. Fostul preşedinte al LPF şi-a dezvăluit planul cu care e convins că poate da marea lovitură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olăroiu e coproprietar la cel mai tare restaurant din tot Dubaiul, e de un lux ieșit din comun“, spunea Dumitru Dragomir în luna ianuarie. Acum, omul de afaceri în vârstă de 77 de ani se duce să vadă cu ochii lui “bijuteria” din Emiratele Arabe Unite.

Milionarul care ia 3 pensii, pe urmele românului care e coproprietar la “cel mai tare restaurant din Dubai”

Dumitru Dragomir a afirmat că va fi ajutat de mai mulţi opt agenţi imobiliari din Dubai. Îşi doreşte să cumpere un teren pe care să construiască un restaurant care să rivalizeze cu cel al lui Olăroiu.

Mă duc în Dubai câteva zile. Mă duc să vedem dacă se leagă ceva (n.r. legat de un restaurant nou)… Nu să îl administrez eu, că nu mă pricep. Da, el (n.r. Pescobar) să se ocupe. Mă duc eu el. Eu sunt cu contrucțiile, eu îl construiesc. Eu îl fac, dacă găsim așa ceva. Costă, dar… După aceea vin banii, lunar.

Eu am inimă de 50 de ani, dar vârsta e de aproape 80. I-am spus și soției: `Dacă nu fac, dacă nu sunt activ, dacă nu am griji, nu simt că trăiesc`. (…)

Reclamă
Reclamă

Nu ne ducem în orb, eu am relații acolo, am oameni. Am opt agenți imobiliari acolo. Ne ducem să și vedem. Acolo este și un prieten de-al nostru, iranian, și are niște brutării… Numai licența de băuturi costă 250.000 de euro. În fiecare an. Dacă îl iei să îl faci de la 0, nu costă mult, dacă cumperi pământ.

Dacă îl iei să îl faci la cel mai înalt nivel în faci cu 2 milioane. Dacă îl cumperi, tot atât te costă. Bine, poate să te coste și 10 milioane, cum el ăla a lui Olăroiu. El are câteva procente, e coproprietar… O să mă duc să îl văd, cică merge de senzație, e extraordinar“, a declarat Dumitru Dragomir pentru fanatik.ro.

Restaurantul în care ar fi investit Olăroiu a fost deschis în anul 2023 şi, la acea vreme, informaţiile susţineau că ar avea un tavan de 45 de metri înălţime. De-a lungul timpului, tehnicianul Cosmin Olăroiu a investit zeci de milioane de dolari în astfel de afaceri.

Reclamă

Dumitru Dragormi primeşte 3 pensii de la statul român: “Mă duc spre 5.000 de euro pe lună”

„Oracolul din Bălceşti” a început să primească, începând cu acest an, şi o pensie de la Parlament. Chiar Dumitru Dragomir a anunţat că a primit deja o sumă care se ridică la aproximativ 7.000 de lei.

În perioada în care era la conducerea Ligii, Dumitru Dragomir primea un salariu lunar de 15.000 de euro (n.r. 74.645 de lei). A cotizat astfel o sumă importantă la stat şi acum este recompensat.

„Mitică” Dragomir face avere şi din afacerile imobiliare. Construieşte blocuri pe terenurile cumpărate de la Gigi Becali, în Pipera. Acesta este nelipsit de pe şantier şi îşi petrece o mare parte de timp într-o rulotă (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS).

Am pensie bună că acuma mi-a dat și de la Parlament. Băi, nu iau niciun leu din firmele de când s-au înființat. Niciun leuț. Trăiesc numai din pensia mea și a nevesti-mii.

Iau 3 pensii, dar asta e altceva. Legale toate. Am de la sport renta viageră, puțin, câteva sute de euro. Am de la Parlament și deja mi-a venit prima pensie. Am în jur de 7.000 de lei. Am două legislaturi pline, 8 ani.

Și am pensia pe care am plătit și pentru care am cotizat: 4.000 de euro. Cu toate trei mă duc spre 5.000 de euro pe lună. Mai are și nevastă-mea vreo 2.700 de lei. Nu cheltui nici 2.000 de euro pe lună. Dau la nepoți. N-am bani niciodată„, a declarat Dumitru Dragomir pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:18
LIVE SCOREInter – Slavia 0-0 şi Galatasaray – Liverpool 1-0. Mourinho, înapoi pe Stamford Bridge. Real Madrid a defilat în Kazahstan
22:10
Ovidiu Mihăilă este noul selecţioner al naţionalei de handbal feminin: “Această responsabilitate vine cu provocări”
21:49
VideoJurnal Antena Sport | Magdalena Rusu şi-a serbat ziua de naştere alături de colegi, după Mondialele din China
21:17
Antonio Conte, avertisment dur pentru Kevin De Bruyne: “Accept o primă greşeală, dar nu şi o a doua”
21:02
Kylian Mbappe, de neoprit! Performanţa impresionantă realizată după ce a înscris în Kairat Almaty – Real Madrid 0-5
20:34
VideoPuştii lui Curelea de la naţionala de tineret a României sunt atenţi la alimentaţie, ca să fie fresh pe teren
1 “Te faci că nu mă cunoşti?” Dialogul dintre Ionel Ganea şi oamenii legii! Fostul fotbalist a pierdut procesul 2 A început nebunia la Napoli! Kevin De Bruyne a aruncat vorbe grele când a fost înlocuit. Conte: “Şi-a ales persoana greşită” 3 După ce a jucat cu Universitatea Craiova şi FCSB, preşedintele de la Oţelul a ales: “Clar, e mai puternică” 4 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 5 Decizia luată de UEFA în cazul Israelului, după ce mai multe ţări au cerut excluderea din competiţii! 6 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva”
Citește și