Eche Chinonso, puștiul-minute al Nigeriei, este deja cunoscut drept ”micul Messi” și nu este la prima activitate de acest gen. El este membru al unei școli de fotbal care se concentrează pe freestyle și postează tot timpul filmări cu cele mai noi lucruri pe care le învață.
Recordul său a fost urmărit de un oficial al Guiness World Records precum și de colegii și antrenorul său. Pentru a fi admisă în Cartea Recordurilor, o persoană trebuie să îndeplinească o serie de condiții, iar în jur de jumătate dintre aplicanți sunt respinși din lipsa unui număr suficient de dovezi.
- Puștiul de 12 ani este din Nigeria
- El este poreclit ”micul Messi”
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Milionarul român cu 3 pensii a spus ce avere a ajuns să aibă George Copos: “E tare de tot!”
- Ce au putut spune americanii despre Ion Ţiriac: “Aţi auzit vreodată de el?”
- Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei diferite, dezvăluiri şoc: “Sunt condamnat!” Câţi bani cheltuie în vacanţă
- Milionarul de 34 de ani care construieşte un castel în România refuză să se întoarcă la “prima dragoste”
- Ce preţuri are Rică Răducanu la restaurantul său de pe litoral. Cu cât au crescut faţă de 2024: “Am pensie mică”