După stadioanele de la Giurgiu și Vaslui, a venit rândul Sălii Sporturilor din Cluj să fie transformată în centru de tranzit.
Conform ziariștilor de la ziardecluj.ro, condițiile de la Sala Sporturilor din Cluj lasă de dorit.
Sursa citată a publicat un film cu românii care au ajuns sâmbătă seară în România. Aceștia au fost preluați direct de la aeroport și duși la Sala Sporturilor din Cluj, iar de acolo urmau să fie preluați de mijloace de transport care să îi ducă în orașele de reședință. Numai că românii întorși în țară au trebuit să aștepte ore.
”Sunt gravide, familii cu copii, oameni în vârstă, nimeni nu le spune nimic. Nimeni nu le explică nimic concret. Reguli, organizare? Doar că nu trebuie să iasă din perimetru. Mâncare sau un ceai cald? Nimic”, scriu jurnaliștii clujeni, care mai acuză proasta organizare, mizeria din băi și lipsa dezinfectanților.
Băimărean venit de la Londra: ”Despre ce măsuri anti-pandemie vorbim?!”
Un băimărean venit de la Londra a acuzat condițiile proaste de la Sala Sporturilor din Cluj.
"E groaznic ce am trăit. Copii mici ținuți de ieri fără mâncare, puțină mâncare au adus-o voluntarii, nu un ceai cald, nu tu dezinfectant, nu reguli, nu distanțare socială, despre ce măsuri anti pandemie vorbim?”, a spus un băimărean venit de la Londra.
- Mai mulți români s-au întors sâmbătă seară în țară
- Aceștia au fost transportați la Sala Sporturilor din Cluj
- Oamenii s-au plâns de condițiile oferite
- Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e live în AntenaPLAY (vineri, 19:00)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ianis Hagi nu se uită la bani! Suma uriașă plătită de fotbalist pentru căruciorul fiului său, Giorgios
- Ilie Năstase începe 2026 în fața judecătorilor. „Problema” de care nu a putut scăpa
- (P) Ghid VictoryBet pentru stabilirea unor limite clare la cazino online
- Cine este Adi Vasile, noul prezentator Survivor, Faimoşi vs Războinici
- Unde au ajuns sute de milioane de euro din averea lui Ion Ţiriac. Fiul său a făcut anunţul
































