Marius Cheregi, fostul mare jucător al lui Dinamo din anii `90, a renunţat total la fotbal şi s-a reprofilat în asigurări, fiind acum, la 57 de ani, broker.
Cheregi nu a mai vrut să aibă nicio legătură cu fotbalul românesc şi îşi face acum meseria la un stand dintr-un spaţiu comercial, unde face asigurări de locuinţe, Casco sau RCA.
Marius Cheregi a dat fotbalul pe asigurări
Jucătorul trecut pe la UTA, Bihor, Dinamo, Cercle Bruges, Samsunspor, Braşov, Videoton sau Ferencvaros are un titlu adjudecat în Liga 1 alături de „câinii roşii”, în stagiunea 1991-1992. Totuşi, cel care în stagiunea menţionată mai sus a marcat 4 goluri în 28 de meciuri a dat fotbalul pe asigurări.
„Sunt un simplu angajat, dar îmi place. Citesc Ziarul Economic din ’91, domeniul ăsta m-a pasionat dintotdeauna. Nu mă interesează dacă mă recunoaște lumea sau nu.
Nu vreau să rămân într-un domeniu mizerabil, cu oameni mizerabili. Nu vorbesc de fotbaliști. Sunt anumite persoane care se duc acolo ca la stupul de miere și nu mă pot identifica cu ei.
Nu pot să lucrez într-un astfel de domeniu. Mă refer la oamenii care au funcții în anumite cluburi”, a spus Cheregi, citat de iamsport.ro.
- Milionarul român cu 3 pensii pregăteşte o nouă afacere uriaşă. Cu ce vrea să dea lovitura
- Milionarul român care nu se uită la bani! Aroganţa care l-a costat o adevărată avere. Imagini fabuloase
- Milionarul celebru care trăieşte o adevărată dramă! E de nerecunoscut la doar 47 de ani: „Nu ştiu nimic”
- Decizia luată de nepotul lui Ion Ţiriac, la doar 17 ani! Ce a făcut pentru a se umple de bani în viitor
- Iubita fiului lui Ion Ţiriac a luat o decizie importantă, care are legătură cu miliardarul român!