Închide meniul
VIDEO

Scene incredibile la EURO 2022! Jucătoarele Spaniei au sărbătorit un gol încasat de la Germania, în ultimul minut. Ce s-a întâmplat după

Dan Roșu Publicat: 10 noiembrie 2022, 12:39

Comentarii
Scene incredibile la EURO 2022! Jucătoarele Spaniei au sărbătorit un gol încasat de la Germania, în ultimul minut. Ce s-a întâmplat după

Scene incredibile la EURO 2022! Jucătoarele Spaniei au sărbătorit un gol încasat de la Germania / Captură Digi Sport

Scene incredibile au avut loc la EURO 2022, în meciul din Grupa D dintre Spania şi Germania! În ultimul minut al duelului, ibericele au sărbătorit un gol al adversarelor. Obiectivul le-a făcut să uite de fair-play.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 60, Spania conducea Germania la trei goluri (23-20). La acest scor, Spania şi Polonia erau echipele care mergeau în grupele principale. În acest caz, ibericele porneau cu zero puncte, fiind învinse de poloneze.

Scene incredibile la EURO 2022! Jucătoarele Spaniei au sărbătorit un gol încasat de la Germania

În schimb, dacă Spania bătea Germania la doar două goluri, nemţoaicele mergeau cu ele în grupele principale, doar că Spania pornea cu două puncte, în urma acestei victorii.

Astfel, Germania a avut un atac ratat în minutul 60, iar Spania a aruncat mingea în afara terenului, învitându-şi adversarele la încă un atac. De această dată, acestea nu au mai ratat, moment în care o jucătoare a Spaniei a ridicat mâinile în sus de bucurie.

Totuşi, momentul considerat penibil a urmat după aceea. Spania a fost nevoită să atace 30 de secunde fără să înscrie. Antrenorul lor chiar a cerut şi un time-out ca să fie sigur că nimeni nu va încerca să arunce în plasa adversă.

Reclamă
Reclamă

Asta nu s-a întâmplat, iar Spania s-a calificat în grupele principale cu două puncte, păstrând astfel şanse mai mari de a ajunge în semifinalele EURO 2022. Germania a obţinut calificarea, iar Polonia a rămas acasă.

Intră aici pentru a vedea momentul!

“Ele şi-au făcut calculul, asta le-a convenit celor de la echipa Spaniei”, a spus Oana Manea, la Pro Arena.

România şi Spania, adversare în grupa principală II

Miercuri s-au încheiat partidele din grupele preliminare C şi D, la Campionatul European de handbal feminin. În urma rezultatelor, în grupa principală II s-au calificat Franţa, Olanda, România (din grupa C), respectiv Muntenegru, Spania, Germania (D). România joacă primul meci din grupa II cu Spania, vineri, de la ora 21.30.

Reclamă

În grupele C şi D s-au înregistrat, miercuri, rezultatele: România – Macedonia de Nord 31-23 şi Franţa – Olanda 26-24 (grupa C), respectiv Polonia – Muntenegru 23-26 şi Germania – Spania 21-23 (D).

Astfel, în grupa principală II s-au calificat primele trei clasate din grupele C şi D, în care merg mai departe cu punctajele acumulate în meciurile cu adversarele care au trecut şi ele mai departe. Configuraţia clasamentului în grupa II este: Franţa (4 puncte), Muntenegru (4), Olanda (2), Spania (2), Germania (0) şi România (0).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:28
„Am avut și noroc”. Cristi Chivu, prima reacție după ce Inter a învins-o pe Roma și a urcat pe primul loc în Serie A
8:15
„Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus
1:51
Charles Leclerc, mirat şi el că a prins podiumul în calificări în SUA: “O mare surpriză”
1:42
“Cu Max nu se ştie niciodată” Reacţia lui Lando Norris după ce a terminat pe 2 calificările în SUA!
1:33
Reacţia lui Max Verstappen după ce a obţinut pole-position-ul în Statele Unite: “Maşina a fost foarte puternică”
1:10
România – Franţa, 18:00, LIVE VIDEO. Tricolorii vor aurul la European, după calificarea istorică în finală
1 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 2 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 3 VIDEOMax Verstappen pleacă din pole-position în MP al Statelor Unite! Cursa e duminică, de la 22:00 (Antena 3 CNN, AntenaPLAY) 4 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 5 Decizia radicală a lui Gigi Becali după ce FCSB a suferit umilinţa campionatului, fiind învinsă de Metaloglobus 6 Metaloglobus – FCSB 2-1. Scor umilitor! “Lanterna clasamentului” a îngropat speranţele de titlu ale lui Gigi Becali!
Citește și