“Spaima Litoralului” a spus totul despre cum a devenit celebru. Nuredin Beinur a dezvăluit că a început să aibă afaceri încă din anii 90′, atunci când făcea bişniţă şi eram schimbător de valută. De asemenea, acesta a mai mărturisit că a ajutat foarte mulţi oameni de-a lungul timpului, inclusiv fotbalişti.
Nuredin Beinur este un fost boxer, care a reuşit să îşi dezvolte foarte multe afaceri pe litoralul românesc.
“Spaima litoralului” a spus totul despre cum a devenit celebru
Nuredin Beinur a dezvăluit că a început să facă bişniţă încă de pe vremea regimului comunist al lui Nicolae Ceauşescu. Acesta a declarat că şi-a făcut o firmă de pază iniţial, după ce şi-a încheiat aventura ca boxer.
De asemenea, Beinur a mai dezvăluit că toţi cei care veneau pe litoral, de la oameni din politică, la fotbalişti celebri, îl rugau să le rezolve problemele.
“Am început pe la 16-17 să-mi creez o alură de lider în faţa unor băieţi cu care am crescut şi am făcut o firmă de pază, după Revoluţie. De atunci mi-a plăcut să fac bani. Am avut şi oportunităţi. Atunci puţini făceau bani, pe timpul lui Ceauşescu.
Eram schimbători de valută, făceam bişniţă, făceam multe lucruri ca să facem bani. Dacă munceam mai mult decât prietenii mei, aveam vreo vină? Munceam, nu la fabrică, dar aveam un plus, eram şi lider.
Toţi cei care veneau pe litoral, de la artişti la fotbalişti, oameni politici, aveau câte o problemă. Şi eu le rezolvam problemele. Eram şi justiţiar. Toţi cei care apelua la mine, le rezolvam problema. Am devenit un mit pentru ei, pentru mulţi un idol. Pe multe le-am uitat, dar am fost întotdeauna genul care nu s-a ascuns. Nu furam banii, să fiu ca unii care au mulţi bani, şi nu pot să-şi cumpere o maşină pentru că-i vede DNA. Mi s-au făcut şi percheziţii şi nu am avut nimic de ascuns.
Mă trag din sângele lui Gingis Han, fiind tătar. L-am avut model pe tatăl meu, a fost ambiţios, era un lider pentru oamenii din etnia noastră”, a declarat Nuredin Beinur, într-un podcast.
„Spaima litoralului”, scandal violent în restaurantul lui Gino Iorgulescu!
Nuredin Beinur, cunoscut drept „Spaima litoralului”, a fost implicat într-un scandal violent în Capitală, chiar la un restaurant deţinut de Gino Iorgulescu.
Nuredin Beinur a sărit să îl bată pe un bărbat, informează cancan.ro, fiind deranjat de anumite afirmaţii ale acestuia.
Potrivit sursei citate, numai intervenţia amicilor lui Nuredin Beinur a făcut ca acesta să nu îl lovească pe bărbat.
După ce ar fi părăsit iniţial localul din Herăstrău deţinut de Gino Iorgulescu, bărbatul atacat de „Spaima litoralului” ar fi dorit să se întoarcă şi să se îndrepte spre Nuredin Beinur. Numai că amicii lui l-au ţinut, la fel cum au făcut şi aceia ai lui Nuredin Beinur şi o confruntare fizică între cei doi nu a mai avut, astfel, loc.
- “Spaima litoralului” a spus totul despre cum a devenit celebru
- Ce a declarat Nuredin Beinur
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Cel mai urât dintre italieni. Ce a pățit Bastoni, după ce Italia a fost eliminată din drumul spre Mondial
- Pentru ce sumă uriaşă a fost vândut de amantă cel care a fost cel mai bogat român. A risipit o avere fabuloasă
- Cum a ajuns tânăra celebră să câştige o avere la doar 19 ani. Suma care-i poate intra în conturi zilnic
- Cu ce a ajuns să se ocupe cel care a fost cel mai bogat român, dar şi-a risipit averea uriaşă: “Îi merge bine de tot”
- Lovitura de milioane de euro pe care o poate da românul celebru care deţine cel mai tare restaurant din Dubai!
































