“Sunt probleme în vestiarul lui Dinamo?” Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume, înainte de meciul cu Voluntari

Alex Ioniță Publicat: 25 aprilie 2024, 17:09

Comentarii
Sunt probleme în vestiarul lui Dinamo? Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume, înainte de meciul cu Voluntari

Zeljko Kopic, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Sunt probleme în vestiarul lui Dinamo?” a fost una dintre întrebările pe care Zeljko Kopic le-a primit, la conferința de presă premergătoare partidei cu FC Voluntari. Antrenorul a spus lucrurilor pe nume și a vorbit despre situația de la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida cu ilfovenii e considerată o adevărată “finală” de Dinamo, având în vedere că este ultimul meci la care “câinii” sunt la mâna lor, în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

“Sunt probleme în vestiarul lui Dinamo?” Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume, înainte de meciul cu Voluntari

Tehnicianul de la Dinamo a vorbit despre problemele de la echipă, înaintea meciului de vineri. Zeljko Kopic a spus că, în vestiar, există mulți jucători care rămân fără contract din vară, dar a dat asigurări că le explică situația în care se află echipa.

„Avem mulți jucători ale căror contracte se termină. Eu îi cunosc și mă aștept să fie profesioniști și concentrați.

Încerc să le explic faptul că acest club e uriaș. Trebuie să fim 100% concentrați pe aceste meciuri, apoi vom vedea, e o altă poveste. E un risc, mulți jucători nu mai jucaseră de mult timp. Aceste greșeli vin și pentru că mulți jucători nu avea meciuri în picioare când au venit. Dar îi văd că dau totul, vor lupta până la final.

Reclamă
Reclamă

E un moment greu, știu că e foarte dificil când ești aproape, dar pierzi mereu puncte pe final. E un meci important, încerc să iau cele mai bune decizii, să nu mă las afectat de emoții. Din primul moment în care am venit am simțit o mare responsabilitate, dar trebuie să rămân calm”, a spus Zeljko Kopic, la conferința de presă.

Florin Răducioiu, semnal de alarmă despre situația de la Dinamo

Florin Răducioiu a tras un semnal de alarmă despre situația de la Dinamo. Fostul mare internațional a transmis un mesaj despre problemele actuale ale „câinilor”, dar și despre un mod prin care acestea pot fi rezolvate.

În momentul de față, echipa lui Zeljko Kopic este pe penultimul loc în Liga 1, după ce a pierdut dramatic meciul cu FC Botoșani, din etapa a 6-a, cu scorul de 1-2.

Reclamă

Răducioiu a spus că Dinamo a pierdut, în mod incredibil, puncte în ultimele secunde ale ultimelor meciuri, dar este de părere că elevii lui Zeljko Kopic vor rămâne în Liga 1.

Totuși, acesta a tras un semnal de alarmă și a spus că la Dinamo vor apărea și alte probleme, având în vedere criza în care se află clubul. De asemenea, Răducioiu a dat și o soluție pentru rezolvarea acestor probleme.

„Scapă Dinamo! Sunt sigur de asta. Au pierdut niște puncte incredibile în ultimele minute, în ultimele secunde. Eu cred că scapă, dar problemele vor fi altele. Este într-o continuă agonie de ceva vreme.

Cred că este fundamentală construirea unui nou stadion. Cred că scapă, este o echipă bună”, a spus Florin Răducioiu, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59

LIVE VIDEOGermania – Coasta de Fildeş 0-1, în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY. Kessie a dat lovitura! Două goluri anulate pentru nemți

23:52

Gianni Infantino şi premierul canadian Mark Carney au semnat un steag al Rusiei

23:46

Lovitură cruntă pentru Carlo Ancelotti! Starul Braziliei e OUT și poate rata toată Cupa Mondială

23:18

Cinci lucruri după Olanda – Suedia 5-1, meciul în care Brobbey le-a dat clasă lui Isak și Gyökeres

23:13

Manuel Neuer este unic! Performanța fantastică stabilită la partida cu Coasta de Fildeș

23:00

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

1 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 2 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el” 3 Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!” 4 Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci 5 VideoAlmiron, eliminat pentru că şi-a acoperit gura în Turcia – Paraguay! Moment fără precedent în istoria fotbalului 6 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi
Citește și