Închide meniul

Tragedie uriaşă! O super-vedetă a încetat din viaţă la doar 32 de ani. Nu a avut nicio şansă: “Ne-a făcut să visăm”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 octombrie 2021, 17:58

Tragedie uriaşă în lumea sportului mondial. Atletul Alex Quinonez şi-a pierdut viaţa după ce a fost impuscat mortal în plină stradă. Totul s-a întâmplat în urmă cu câteva ore, în orașul din centrul Ecuadorului, Guayaquil. Sportivul se afla într-o zonă comercială dintr-un cartier. Acolo a fost împuşcat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tragedie uriaşă! O super-vedetă a încetat din viaţă la doar 32 de ani

Sportivul în vârstă de 32 de ani nu era singur. Se afla împreună cu cântăreţul Arcalla, când mai multe focuri de armă au fost trase în direcția lor. Ambii au murit pe loc. Alex Quinonez este medaliat cu bronz la 200 metri la Campionatul Mondial din 2019.

Decesul sprinterului a fost confirmată și de Ministerul Sportului din Ecuador. “Regretăm nespus pierderea unui mare sportiv, a unei persoane care ne-a făcut să visăm”, se arată în comunicatul Ministerului Sportului.

Asasinii sportivului nu au fost prinşi

Mai mulți oameni s-au adunat imediat la locul faptei. Asasinii încă n-au fost prinși, dar autoritățile locale au declanșat o operațiune de amploare, anunţă metro. Până acum, Poliția a confirmat niște indicii. Autorii atacului se aflau într-o mașină albă și erau îmbrăcați în haine reflectorizante, care semănau cu cele de uniformă de polițist.

 

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:35

UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului

12:26

Nick Kyrgios nu va participa la Wimbledon

12:13

F1 2025 Spanish Grand Prix: O radiografie completă a lui Cătălin-Cedric Ghigea despre un weekend definitoriu

11:59

Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului

11:27

Centrul Naţional de Tenis va purta numele Simonei Halep. Federaţia a făcut anunţul, la 4 luni după retragerea româncei

11:15

“Nu vom uita niciodată ce au făcut Neymar, Messi şi Mbappe”. Nasser al-Khelaifi le-a mulţumit foştilor jucători de la PSG

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare! 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și