Închide meniul

Ultima dorinţă a regretatei Gabi Luncă va fi împlinită de fetele ei. Ce vor face cu jumătate de milion de euro din moştenire!

Antena Sport Publicat: 8 aprilie 2021, 16:13

Comentarii
Ultima dorinţă a regretatei Gabi Luncă va fi împlinită de fetele ei. Ce vor face cu jumătate de milion de euro din moştenire!

Gabi Luncă a fost răpusă de coronavirus

Cântăreaţa de muzică populară şi lăutărească a fost înmormântată marţi. Fetele ei au întins covorul roşu în cimitir şi au eliberat 50 de porumbei albi. Acestea au anunţat că, în cel mai scurt timp, vor respecta ultima dorinţă pe care a avut-o Gabi Luncă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Centru medical în memoria regretatei Gabi Luncă

Rebeca Onoriu, fiica cea mică a lui Gabi Luncă, a anunţat că o parte din moştenirea lăsată în urmă de mama ei va fi folosită pentru a se construi un centru medical pentru pacienţii post-COVID.

"Mi-a lăsat și banii, și terenul. Terenul este undeva în afara Bucureștiului, la Butimanu, mi l-a dat în dar chiar de ziua mea. Am vorbit cu mama chiar înainte să moară. I-am promis că acest centru va purta numele ei. Mi-a zis: 'mamă, nici că te puteai gândi mai bine. Ai acordul meu!' Vom începe lucrările la acest nou centru chiar după moartea ei", a declarat Rebeca pentru Click.

Din primele estimări, suma pe care o vor cheltui fetele lui Gabi Luncă este una uriaşă. Investiţia se va ridica la aproximativ 500.000 de euro.

Gabi Luncă a murit la scurt timp după ce alte două vedete ale muzicii lăutăreşti, Cornelia Catanga şi Nelu Ploieşteanu, au încetat din viaţă. Cei trei au avut nenumăraţi fani, inclusiv în lumea sportului.

Reclamă
Reclamă

Cristi Tănase, dărămat de moartea lui Nelu Ploieşteanu

Cristi Tănase, fostul jucător al celor de la FCSB, a fost extrem de afectat moartea lui Nelu Ploieşteanu. Actualul jucător al celor de la Academica Clinceni era un obişnuit al petrecerilor unde cânta regretatul artist. Nelu Ploieşteanu a murit la vârsta de 70 de ani, după ce s-a infectat cu noul coronavirus.

”Era un om senzaţional, îmi pare nespus de rău că a murit. Mergeam şi la ”Şarpele roşu”, dar şi în alte locaţii în care cânta el. Îmi făcea plăcere să-l ascult. Dincolo de faptul că era un lăutar autentic, cânta ca nimeni altul melodii lăutăreşti, era un om senzaţional.

Ascultam cu mare plăcere melodiile lui, mă binedispuneau. Chiar apreciez muzica lăutărească. Din păcate, au rămas acum doar discurile şi amintirile frumoase”, a spus Cristi Tănase pentru Telekom Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:39
Probleme pentru un jucător care a fost antrenat de Mircea Lucescu! De ce riscă să ajungă la închisoare
16:31
Capăt de drum la FCSB! Fotbalistul a luat decizia de a pleca
16:30
Cine va arbitra meciul FC Botoșani – FCSB. Centralul delegat de CCA
15:51
Transfer de ultimă oră anunţat de CFR Cluj
15:11
Marius Şumudică ştie ce se va întâmpla cu Elias Charalambous, dacă FCSB pierde la Botoşani: “Toată lumea ştie ce face Gigi”
14:57
EXCLUSIVAlexandru Băluţă a rezolvat problema vizei şi va ajunge în Statele Unite
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii 5 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 6 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor
Citește și