Închide meniul

Veşti noi despre Michael Schumacher! Decizia oficială luată de soţia lui, Corinna

Antena Sport Publicat: 19 mai 2021, 15:44

Comentarii
Veşti noi despre Michael Schumacher! Decizia oficială luată de soţia lui, Corinna

Veşti noi despre Michael Schumacher

Conform revistei Bunte, “transferul” familiei Schumacher spre Spania a fost deja făcut. Asta după ce domeniul de pe Lacul Geneva, în valoare de 50 de milioane de euro a fost scos la vânzare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Veşti noi despre Michael Schumacher! Corinna vinde vila din Elveţia

Decizia de a renunţa la proprietatea impresionantă vine ca urmare a faptului că familiei Schumacher îi este imposibil să mai locuiască acolo. Michael are nevoie în permanenţă de îngrijiri medicale şi are parte de cele mai bune condiţii în reşedinţa din Mallorca.

În cei şapte ani şi jumătate de după accident, Corinna a vândut mai multe bunuri pentru a putea achita cheltuielile lunare. Mai întâi a încasat 35 de milioane de euro în schimbul unui avion privat, după care a renunţat pentru 3 milioane de euro la o casă din Norvegia.

Din estimările apărute în presă, cheltuielile cu îngrijirea celui care a câştigat şapte titluri mondiale se ridică la 191.000 de euro pe săptămână.

Vila unde a fost adus acum Michael i-a aparţinut preşedintelui lui Real Madrid, Florentino Perez, şi este evaluată la 30 de milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Documentarul „Schumacher” va conţine înregistrări private

Un moment aşteptat de fanii lui Michael Schumacher va avea loc curând. Familia marelui campion şi-a dat acordul pentru publicarea unor imagini nemaivăzute cu septuplul campion de Formula 1.

Documentarul „Schumacher” va conţine înregistrări private. Filmul este regizat de doi germani, Michael Wech şi Hanns-Bruno Kammertons. Soţia Corinna, tatăl Rolf, fiica Gina şi fiul Mick vor fi şi ei prezenţi în documentar.

Michel Schumacher a împlinit 52 de ani la începutul lui 2021

Michael Schumacher a împlinit 52 de ani pe 3 ianuarie. Fanii au fost alături de fostul pilot din Formula 1, cel care de o lungă perioadă duce o luptă grea pentru a se recupera.

Reclamă

Au trecut aproape 7 ani şi jumătate de când septuplul campion din „Marele Circ” a suferit un teribil accident la schi, în staţiunea Meribel. A fost în comă, a suferit multiple intervenţii chirugicale şi este tratat acum la domiciliu, în Spania.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:21
VIDEOAu sărit de pe scaune! Cum s-a trăit golul istoric marcat de Irlanda în aeroportul din Dublin
21:45
Jannik Sinner l-a învins pe Carlos Alcaraz şi a câştigat Turneul Campionilor 2025! Al doilea succes la rând la Torino
21:45
LIVE SCOREItalia – Norvegia și Israel – Moldova se joacă ACUM. Toate rezultatele zilei din preliminarii
21:12
Cristi Săpunaru a răbufnit, după Bosnia – România 3-1: „Execrabil”
21:05
Denis Drăguş s-a prăbuşit emoţional după roşul din meciul cu Bosnia! Marius Şumudică: “Nu a vorbit nici măcar cu familia”
20:35
VideoJurnal Antena Sport | Un român colindă toată lumea cu golful
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 4 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și