VIDEO | Debandadă în plină pandemie. Oamenii nu au mai respectat distanța socială și au devenit agresivi. Imagini halucinante în Ungaria

Antena Sport Publicat: 28 iunie 2020, 13:14

Captură Youtube

Debandandă în plină pandemie. Oamenii nu au mai respectat distanța socială și au devenit agresivi. Imagini halucinante în Ungaria

• Imagini halucinante în fotbal
  • Fanii au pătruns pe teren și i-au dezbrăcat pe jucători

Fanii celor de la Debrecen au înnebunit la final și au intrat pe teren. Ei au încercat să îi dezabrace pe jucători și să-i umilească, fiindcă au considerat o adevărată rușine retrogradarea echipei.

Debrecen a retrogradat. Imagine halucinante în plină pandemie

Debrecen avea nevoie de trei victorii în ultimele trei partide pentru a se salva de la retrogradare. Au obținut doar două: 4-0 cu Diosgyor și 1-0 în deplasare cu Mezokovesd. Dacă Debrecen ar fi câștigat și duelul cu Paks, atunci oaspeții ar fi picat în liga secundă.

Pask a deschis scorul în minutul 17 prin Konyves, iar gazdele de la Debrecen au egalat prin sârbul Nikola Trujici în minutul 74. Rezultat a rămas așa până la fluierul arbitrului, cei de la Debrecen având o șansă uriașă în prelungiri, atunci când au lovit bara laterală, apoi pe ce transversală. Un final dramatic de partidă.

Debrecen a încheiat pe locul 11 (penultimul) și a acumulat 39 de puncte. Este prima retrogradare după 27 de ani consecutivi în prima ligă.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

10:08 „Ce nu a luat Ianis de la Gică Hagi?” Gică Craioveanu nici nu a stat pe gânduri: „N-are cum să o aibă!” 9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon 28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
O echipă din Ţara Galilor riscă o penalizare de 141 de puncte
Fotbal extern • 12 dec., 19:11
O echipă din Ţara Galilor riscă o penalizare de 141 de puncte! Acuzaţiile dure care i se aduc clubului
Povestea celui mai mare escroc din istoria fotbalului, Carlos Henrique Raposo
Extra • 25 apr., 14:27
Povestea celui mai mare escroc din istoria fotbalului. N-a jucat 13 ani niciun minut: ”M-am culcat cu 1.000 de femei şi m-am prefăcut mereu accidentat”