Vladimir Klitschko, anunț cutremurător în timpul ședinței de la Berlin: “Totul are o limită!”. Ce arme le-au cerut ucrainenii nemţilor pentru a-l opri pe Vladimir Putin

Antena Sport Publicat: 2 aprilie 2022, 14:23

Comentarii
Vladimir Klitschko, anunț cutremurător în timpul ședinței de la Berlin: Totul are o limită!. Ce arme le-au cerut ucrainenii nemţilor pentru a-l opri pe Vladimir Putin

Colaj Instagram, Profimedia

Vladimir Klitschko (46 de ani) a plecat în mijlocul războiului declanșat de Rusia în Ucraina, pentru a solicita întăriri împotriva armatei lui Vladimir Putin. Fratele lui Vitali Klitschko, primarul din Kiev, a mers la Berlin și le-a cerut mai mult sprijin oficialilor germani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vladimir Klitschko, fratele primarului din Kiev, a părăsit Ucraina în mijlocul războiului, pentru a le cere întăriri aliaților. Fostul campion mondial din box a plecat în Germania, pentru a participa la o întâlnire organizată la Berlin.

Război în Ucraina | Anunțul lui Vladimir Klitschko în timpul ședinței de la Berlin: “Pentru a ne opri, trebuie să ne omoare!”

În cadrul adunării respective, fratele lui Vitali Klitschko le-a comunicat oficialilor nemți faptul că Ucraina are nevoie disperată de sprijinul lor pentru a rezista în războiul declanșat de Rusia, la comanda lui Vladimir Putin.

În timpul ședinței, Vladimir Klitschko a lăudat forța mentală a ucrainenilor, apoi a spus că au nevoie și de armament pe măsură. În timpul călătoriei în Germania, Vladimir Klitschko s-a întâlnit cu mai mulți oameni influenți. Fostul campion a discutat cu Ministrul Economiei, Robert Habeck, Cancelarul Austriei, Karl Nehammer, şi Ministrul German de Finanțe, Christian Lindner.

“Ucrainenii sunt mai puternici din punctul de vedere al voinței, decât din cel al armamentului. Pentru a ne opri, trebuie să ne omoare. Dar, totul are o limită. Vreau ca aliații noștri să pună stop acestui război!

Reclamă
Reclamă

Germania este inima Europei! Vreau ca Germania să susțină pacea pentru care luptăm. “, a spus Wladimir Klitschko, potrivit thenationalnews.com.

Ce arme le-au cerut ucrainenii nemților pentru a putea lupta în continuare contra Rusiei

Potrivit sursei citate, ucrainenii le-au cerut nemților drone de recunoaștere, drone de luptă, radare de recunoaștere de artilerie și avioane de luptă.

Inițial, armata ucraineană le-a cerut nemților arme anti-tancuri, dar prioritățile s-au schimbat între timp. Rușii au început să folosească mai mult obuze și rachete și au redus intervențiile cu tancuri și vehicule blindate.

Reclamă

Din momentul declanșării războiului și până acum, Germania a trimis în Ucraina ajutoare a căror valoare totală depășește 80 de milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:23

Răsturnare de situaţie! Fanii din Toronto, acces gratuit la festivalul suporterilor de la Cupa Mondială 2026

17:22

Benfica – Moreirense LIVE VIDEO (20:00). Echipa lui Jose Mourinho se poate apropia la 4 puncte de lider

17:07

Neluțu Varga, anunțul momentului la CFR, înaintea derby-ului cu U Cluj: „Nu mai e nicio problemă”

16:57

FC Botoșani – Oțelul 1-1. Echipa lui Marius Croitoru evită dramatic victoria

16:50

VIDEO“Nebunie” în Grecia, înainte de finala Cupei, dintre PAOK şi OFI Creta! Ce au făcut fanii celor două echipe

16:37

Emoţii pentru Carlo Ancelotti înainte de Cupa Mondială 2026! Vedeta Braziliei, în faţa unei decizii uriaşe

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen” 6 „Aproape de Ronaldo”. Gigi Becali a găsit o nouă „perlă” la FCSB: „Mirel Rădoi mi-a spus să am grijă de el”
Citește și