Adrian Mutu cere răbdare după suspendarea Simonei Halep: “Să lăsăm organele de abilitate să-și facă datoria!”

Alexandru Ivan Publicat: 26 octombrie 2022, 19:41

Comentarii
Adrian Mutu cere răbdare după suspendarea Simonei Halep: Să lăsăm organele de abilitate să-și facă datoria!

Adrian Mutu, într-un interviu / as.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adrian Mutu cere răbdare după suspendarea Simonei Halep. “Briliantul” a transmis că o susține pe “Simo” în scandalul de dopaj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul Rapidului a făcut apel la calm și cere o decizie finală în cazul de dopaj al campioanei de la Roland Garros și Wimbledon.

Adrian Mutu cere răbdare după suspendarea Simonei Halep

“Eu cred că, ceea ce pot să spun, deocamdată nu știm nimic, mie îmi pare în primul rând rău pentru Simona, prin ceea ce trece. Sigur joacă cel mai greu meci al vieții ei. Sunt alături de ea ca fost sportiv și pentru că e româncă, în primul rând. Dar eu cred că ar trebui să lăsăm organele de abilitate să-și facă datoria. Rămânem alături de Simona, sperăm că vor fi lucrurile mai bune pe viitor“, a spus Adrian Mutu.

Ion Ţiriac, îngrijorat după ce Simona Halep a fost suspendată din tenis

Simona Halep riscă o pedeapsă de 4 ani de suspendare, după ce a fost găsită dopată cu Roxadustat. Sportiva noastră poate obţine o suspendare mai mică dacă se va dovedi că cineva a instigat-o să consume această substanţă. Ion Ţiriac se teme de ce e mai rău.

Cred că Simona are o problemă mare. S-ar putea să fie o problemă care să îi schimbe viitorul.

Reclamă
Reclamă

Cred că trebuie să fim alături de un om care trebuie să-şi dovedească nevinovăţia”, a declarat Ion Ţiriac, potrivit observatornews.ro.

Cât timp are la dispoziţie Simona Halep să demonstreze „lipsa vinovăției”

Simona Halep e decisă să îşi caute dreptate, după ce a fost găsită dopată. Are la dispoziţie 21 de zile de la data la care i-a fost comunicată sentinţa.

Singurul lucru pe care îl poate face este să conteste punerea ei sub acuzare. Apoi să stabilească o strategie de apărare. Ea trebuie să conteste la Tribunalului pentru Arbitraj Sportiv. Termenul la TAS este de 21 de zile de la data la care i-a fost comunicat documentul. Poate a avut o prescripție de la medic.

Reclamă

Am înțeles că a avut și ceva probleme de sănătate și poate un medic i-a recomandat medicamentul respectiv. Rămâne de văzut dacă a avut scutire de uz terapeutic sau nu a avut scutire de uz terapeutic. Ea asta trebuie să demonstreze: lipsa vinovăției sau a neglijenței semnificative!”, a declarat Cristian Jura, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:03

„E un fenomen”. Jucătorul care l-a impresionat pe Thierry Henry, după demonstrația de forță a Franței. Nu e Mbappe!

9:55

Programul zilei a 21-a de la Campionatul Mondial | Anglia lui Harry Kane luptă pentru optimi

9:54

Selecţionerul şi-a anunţat plecarea într-o conferinţă furibundă, după eliminarea ruşinoasă de la Mondial: “E foarte dureros”

9:44

Anglia – DR Congo LIVE VIDEO (19:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Englezii nu iau în calcul un pas greşit

9:23

Darius Olaru, debut în forță la Union SG. Ce a reușit fostul căpitan de la FCSB, la primul meci bifat pentru noua echipă

9:06

Selecționerul Portugaliei, anunț despre Cristiano Ronaldo, înaintea meciului „de foc” cu Croația de la Mondial: „Copilăresc”

1 Kylian Mbappe a scris istorie! Recordul doborât de superstarul francez la Cupa Mondială 2 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 3 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 4 “Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul 5 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 6 Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze
Citește și