Închide meniul
VIDEO

Alex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craiovei

Gabriel Zamfirescu Publicat: 20 aprilie 2025, 13:22

Comentarii
Alex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craiovei

Alex Mitriţă, în timpul unui meci - Profimedia

Imagini virale postate de către cei de la Universitatea Craiova chiar în ziua de Paşte. Alexandru Mitriţă a semnat contractul chiar sub privirile lui Mirel Rădoi. A fost, de fapt, un videoclip amuzant oferit de către club către suporterii echipei lui Mihai Rotaru. Mai mult, Mitriţă a promis că nu va întrece măsura cu mâncarea de Săbătorile Pascale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Mitriţă a fost pus „să dea cu subsemnatul” pe contract chiar în ziua de Paşte. A fost asistat de căpitanul echipei craiovene, Nicuşor Bancu.

Alex Mitriţă „a dat cu subsemnatul”

Mirel Rădoi şi managerul tehnic, Mario Felgueiras, i-au solicitat lui Alexandru Mitriţă să semneze un angajament special cu ocazia Sărbătorilor Pascale. Acesta a semnat şi abia apoi s-a aflat ce clauze erau în acea “înţelegere” specială.

„Alexandru Mitriţă va consuma maxim 5 (cinci) ouă în perioada Sărbătorilor Pascale şi maximum 200 de grame de drob de miel. Universitatea Craiova se angajează ca, în cazul câştigării titlului, de Crăciun să ofere jucătorului Alexandru Mitriţă un ciolan afumat cu fasole”, era scris pe contractul semnat de jucător înaintea plecării la Bucureşti, pentru meciul cu Dinamo.

Căpitanul Nicuşor Bancu a fost cel care a adus coşuleţul special pentru Mitriţă. „Am adus 7 (ouă), trebuia să negociez mai dur”, a fost replica fundaşului. „Nu are voie, dar îl las să bea un pahar de vin”, a adăugat Mirel Rădoi.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Mitriţă şi Nicuşor Bancu sunt cei doi internaţionali ai Craiovei. Au fost convocaţi constant de Mircea Lucescu, de când acesta a preluat echipa naţională a României. “E clar că la vară, și dacă vom vrea să-l mai ținem aici, nu putem. Eu l-am avut adversar și mi-a dat un gol incredibil în Arabia Saudită, chiar după meci i-am zis «te-ai găsit tocmai cu mine». Mi-a dat un gol în vinclu din voleu, nici portarul n-a avut ce să facă. L-am avut și la echipa națională, îl știu, am avut nenumărate discuții cu Gică Hagi despre el când l-am adus la națională, cum era la juniori. Cred că nimeni nu poate să-i conteste calitățile. Dacă o va ține tot așa, noi vom încerca să-l ajutăm pentru că este un jucător special”, a spus Mirel Rădoi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:42
Dinamo vrea să schimbe contractul jucătorului! Anunțul făcut de Andrei Nicolescu
20:37
Ultima etapă de Champions League (LIVE TEXT, 22:00). 18 meciuri se joacă la aceeași oră. Cum arată clasamentul
20:07
Marius Şumudică, ironii la Gigi Becali: “Râdea când i-am spus că va juca de patru ori cu Metaloglobus”
19:55
S-a spart banca în 2025! FIFA a anunţat câte miliarde s-au cheltuit anul trecut
19:30
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham
19:22
EXCLUSIV„Când te vrea Steaua, poți doar să spui ‘da’!” Noul transfer din Ghencea, nerăbdător să-i vadă pe fani: “Clubul e faimos”
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 4 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 Gigi Becali a alcătuit echipa de titlu a FCSB-ului! Jucătorii pe care mizează patronul roș-albaștrilor
Citește și